deutsch polski
Nabożeństwo do św. Michała Archanioła
Opublikowano 29.09.2017 - 0 czytań - printer
Nabożeństwo do św. Michała ArchaniołaW piątek, 29 września po wieczornych mszach św. w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku odprawiliśmy nabożeństwo do św. Michała Archanioła i odmówiliśmy akt poświecenia św. Michałowi.

X piknik św. Michała Archanioła
Opublikowano 24.09.2017 - 3 czytań - printer
X piknik św. Michała ArchaniołaTradycyjnie w Uroczystość Odpustową po południu wierni z naszej parafii zebrali się na boisku sportowym, by wspólnie uczcić św. Michała Archanioła. Były zabawy i małe „co – nieco”, muzyka, śpiewy i pląsy. Wszystko to po to, by poczuć się dobrze w rodzinnym gronie parafian i gości przybyłych z okolicznych wiosek i odległych miejscowości rejonu nyskiego i brzeskiego.

Odpust Parafialny
Opublikowano 24.09.2017 - 0 czytań - printer
Podobnie jak poprzednich latach rekolekcje zakończyły się odpustem parafialnym ku czci św. Michała Archanioła. W tym roku nasze uroczystości ku czci naszego patrona obchodziliśmy w XXV niedzielę zwykłą czyli 24 września.

Rekolekcje przed opustem
Opublikowano 22.09.2017 - 1 czytań - printer
Rekolekcje przed opustemW dniach 21 – 24 września 2017 r. w naszej parafii odbyły się rekolekcje ku czci św. Michała Archanioła. Rekolekcje poprowadził o. Bronisław franciszkanin – kapelan Zgromadzenia Sióstr Pielęgniarek Trzeciego Zakonu Regularnego św. Franciszka w Ołdrzychowicach Kłodzkich Najważniejszy cel rekolekcji – osobiste spotkanie uczestników z Bogiem przez wstawiennictwo św. Michała Arch., można sądzić, że został w większości osiągnięty.

Obchody kalwaryjskie
Opublikowano 16.09.2017 - 4 czytań - printer
Obchody kalwaryjskieWczesnym rankiem po porannej mszy św. w Wierzbniku, w sobotę 16 września, tradycyjnie, jak co roku z wielką ufnością wyruszyliśmy na Górę Św. Anny. Uczestniczyliśmy tam w Obchodach Kalwaryjskich.

Po przybyciu na miejsce włączyliśmy się w Porębie do rozpoczętych już dróżek kalwaryjskich, które zakończyliśmy około godz. 16.00. Wszystkie rozważania, czyli kazania kalwaryjskie dotyczyły misji i powołania rodziny i małżeństwa we współczesnym świecie.

Nabożeństwo fatimskie
Opublikowano 13.09.2017 - 0 czytań - printer
Nabożeństwo fatimskieW środę, 13. września, odbyło się kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie. Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz, który wygłosił homilię do wiernych zgromadzonych w kościele.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwie i jednocześnie już dziś zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo ku czci Matki Boskiej, które chcemy przeżyć w sanktuarium fatimskim na Krzeptówkach w Zakopanem.

Dożynki w Wierzbniku
Opublikowano 11.09.2017 - 1 czytań - printer
Dożynki w WierzbnikuMszę świętą poprowadził proboszcz ks. Czesław Kocoń, który wygłosił okolicznościowe kazanie oraz pobłogosławił tegoroczne wieńce.

Rozpoczęcie roku szkolnego
Opublikowano 04.09.2017 - 0 czytań - printer
Rozpoczęcie roku szkolnegoW pierwszy poniedziałek września uczniowie, rodzice i nauczyciele modlili się o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Mszy Świętej o godz. 08.00 w Jankowicach Wielkich odprawionej w tej intencji przewodniczył jej Ksiądz Proboszcz.

Szczególnymi bohaterami uroczystości były dzieci z klas pierwszych, które zabrały ze sobą do kościoła nowe tornistry, książki i przybory szkolne. Pod koniec Mszy Świętej wszystkie atrybuty pierwszoklasisty zostały pobłogosławione przez Księdza Proboszcza.
Czuwanie
Opublikowano 02.09.2017 - 0 czytań - printer
CzuwanieO godz. 21.00 rozpoczęliśmy kolejne czuwanie nocne i kolejne nabożeństwo z V kolejnych nabożeństwo I sobót miesiąca. W tym miesiącu było to już czwarte nabożeństwo. Podczas tego nabożeństwo modliliśmy się między innymi w intencji rozpoczętego roku szkolnego – o Dary Ducha Świętego dla dzieci, młodzieży i nauczycieli.

Nabożeństwo ku czci św. Michała
Opublikowano 29.08.2017 - 30 czytań - printer
Nabożeństwo ku czci św. MichałaPo każdej mszy św. zarówno w Wierzbniku jak i w Jankowicach odprawiliśmy nabożeństwo ku czci św. Michała Arch.. Przez wstawiennictwo naszego patrona modliliśmy się w intencji dzieci i młodzieży z okazji zbliżającego się roku szkolnego.

Dożynki
Opublikowano 27.08.2017 - 41 czytań - printer
DożynkiW niedzielę 27.08.2017 w Gminie Olszanka obchodziliśmy Święto Plonów. Tegoroczne Dożynki Gminne odbyły się w Jankowicach Wielkich. Msza św. w kościele p/w Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny o godz. 14.00 rozpoczęła gminne dożynki. Eucharystii przewodniczył ks. Zbigniew Gielczowski, a wraz z nim koncelebrowali ks. Czesław Kocoń – oraz ks. Dariusz Kurzawa – proboszcz parafii Przylesie. Ks. Zbigniew wygłosił też okolicznościowe kazanie. W nim zachęcał do modlitwy wdzięczności, bo „ona jest najpiękniejszą prośbą do Boga”. W kazaniu także mówił jak święto plonów wygląda w krajach misyjnych. Przybliżył nam obrazy z Peru i Wenezueli, gdzie pracował na misjach.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2017                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2017
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion v.7.02.07.       Copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.       Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker