deutsch polski
Wycieczka do Wrocławia
Opublikowano 11.11.2017 - 6 czytań - printer
Wycieczka do WrocławiaW sobotę 11 listopada grupa dzieci i młodzież, która uczestniczyła w nabożeństwach październikowych w nagrodę pojechała do Wrocławia. Celem naszego wyjazdu był rejs statkiem Wratislavia po Odrze. Jest on największym rzecznym statkiem pasażerskim w Polsce. Liczy 53 metry długości i może zabrać 400 osób.

Dzień Niepodległości - Modlitwa za Ojczyznę
Opublikowano 11.11.2017 - 2 czytań - printer
Dzień Niepodległości - Modlitwa za OjczyznęW tym dniu nasza uwaga była skupiona na naszej Ojczyźnie. Powodem tej rzeczywistości była 99 rocznica odzyskania przez Polski Niepodległości. Podczas każdej mszy św. ks. proboszcz wygłosił okolicznościowe kazanie. Nawiązując do historii świata i naszego kraju wskazał, że niektóre wydarzenia są po ludzku nie wytłumaczalne. One mogą świadczyć o ingerencji Matki Bożej: Cud nad Wisłą, czy też niektóre wydarzenia z II wojny światowej.

Modlitwa za zmarłych
Opublikowano 02.11.2017 - 2 czytań - printer
Modlitwa za zmarłychDzień Zaduszny był dniem modlitwy za naszych zmarłych poleconych w wypominkach. Nabożeństwa na naszych cmentarzach odbyły się po wieczornych msza św. :
a) w Jankowicach o godz. 17.00,
b) w Wierzbniku o godz. 18.30

Uroczystość Wszystkich Świętych
Opublikowano 01.11.2017 - 2 czytań - printer
Uroczystość Wszystkich ŚwiętychW środę (01.11) przeżywaliśmy uroczystość Wszystkich Świętych. Był to dzień, w którym nasza uwaga była skierowana na Wszystkich Świętych, zarówno tych wyniesionych na ołtarze, jak i tych anonimowych.

Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła
Opublikowano 29.10.2017 - 26 czytań - printer
Nabożeństwo ku czci św. Michała ArchaniołaW poniedziałek, 29 października po wieczornych mszach św. w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku odprawiliśmy nabożeństwo do św. Michała Archanioła z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

Teatr w Grodkowie
Opublikowano 24.10.2017 - 46 czytań - printer
Teatr w GrodkowieW tym dniu w Domu Kultury w Grodkowie mogliśmy obejrzeć sztukę „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety?” Powstała ona na podstawie książki Swietłany Aleksijewicz o tym samym tytule. Pokazuje ona, że wojna nie jest tylko dla kobiet, ale także nie dla mężczyzn. Pozostawia negatywne skutki, które pozostają na zawsze. Wojna jest czymś złem. Dlatego Pan Jezus powiedział: „Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka!” / J14,27/ Zatem uczyńmy wszystko, aby pośród nas panował pokój.

Wyjazd do Zakopanego
Opublikowano 15.10.2017 - 46 czytań - printer
Wyjazd do ZakopanegoW tym roku w Kościele powszechnym obchodzony jest Rok Fatimski z okazji 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Z tej racji 32 osoby z naszej parafii wraz z ks. proboszczem wyruszyło z samego rana (godz. 7.10) na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach.

Czuwanie
Opublikowano 07.10.2017 - 16 czytań - printer
CzuwanieW I sobotę października zakończyliśmy nabożeństwo pięciu I sobót miesiąca. Apel jasnogórski rozpoczął nasze spotkanie z Niepokalanym Sercem Najświętszej Maryi Panny. Potem nieszpory maryjne pogłębiły nasze spotkanie z Matką Jezusa. Szczytem tego spotkania był Różaniec św. Wszystko zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu i msza św.

Nabożeństwo do św. Michała Archanioła
Opublikowano 29.09.2017 - 41 czytań - printer
Nabożeństwo do św. Michała ArchaniołaW piątek, 29 września po wieczornych mszach św. w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku odprawiliśmy nabożeństwo do św. Michała Archanioła i odmówiliśmy akt poświecenia św. Michałowi.

X piknik św. Michała Archanioła
Opublikowano 24.09.2017 - 57 czytań - printer
X piknik św. Michała ArchaniołaTradycyjnie w Uroczystość Odpustową po południu wierni z naszej parafii zebrali się na boisku sportowym, by wspólnie uczcić św. Michała Archanioła. Były zabawy i małe „co – nieco”, muzyka, śpiewy i pląsy. Wszystko to po to, by poczuć się dobrze w rodzinnym gronie parafian i gości przybyłych z okolicznych wiosek i odległych miejscowości rejonu nyskiego i brzeskiego.

Odpust Parafialny
Opublikowano 24.09.2017 - 46 czytań - printer
Podobnie jak poprzednich latach rekolekcje zakończyły się odpustem parafialnym ku czci św. Michała Archanioła. W tym roku nasze uroczystości ku czci naszego patrona obchodziliśmy w XXV niedzielę zwykłą czyli 24 września.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2017                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2017
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion v.7.02.07.       Copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.       Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker