deutsch polski
Dzień Strażaka
Opublikowano 04.05.2018 - 67 czytań - printer
Dzień Strażaka4 maja br. z racji wspomnienia św. Floriana patrona strażaków w kościele parafialnym p.w. św. Michała Archanioła w Wierzbniku o godz. 18.00 odbyła się uroczysta msza święta w intencji strażaków. Tradycyjnie strażacy wnieśli do kościoła figurę św. Floriana, którą złożono na ołtarzu. Eucharystii przewodniczył proboszcz, który tez wygłosił kazanie okolicznościowe.

Modlitwa w intencji Ojczyzny
Opublikowano 03.05.2018 - 47 czytań - printer
Modlitwa w intencji Ojczyzny3 Maja, w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, a także w rocznicę uchwalenia Konstytucji w 1791 roku modliliśmy się w intencji naszej Ojczyzny. W tym dniu, o godz. 09:45 w Jankowicach Wielkich i o godz. 08.00 i 11.00 w Wierzbniku były sprawowane Msze święta o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Licznie przybyli na nie wierni z naszej parafii.

Życie we wspólnocie. Kocham Polskę
Opublikowano 01.05.2018 - 48 czytań - printer
Miesiąc maj rozpoczęliśmy bardzo uroczyście. W dniu dzisiejszym był połowiczny porządek świąteczny. Msze św. zostały odprawione o godz. 09.45 w Jankowicach Wielkich. Natomiast w Wierzbniku o godz. 11.00. W czasie kazania ks. proboszcz mówił o życiu we wspólnocie. Pokazał to na przykładzie św. Pawła, wokół którego po ukamieniowaniu zgromadził się tłum uczniów. W otoczeniu uczniów św. Paweł odnajduje siłę, by wstać.

Procesja błagalna o urodzaje
Opublikowano 25.04.2018 - 59 czytań - printer
Procesja błagalna o urodzajeW środę 25 kwietnia, w dniu wspomnienie św. Marka ewangelisty zgromadziliśmy się na mszy św., aby tradycyjnie modlić się o błogosławieństwo w pracach polowych. Po mszy św. została odprawiona procesja błagalna o urodzaje. Rozpoczęliśmy ją litania do wszystkich św., która został przerwana przy krzyżu misyjnym – przy kościele.

Prace porządkowe na cmentarzu
Opublikowano 18.04.2018 - 73 czytań - printer
Prace porządkowe na cmentarzuW środę – 18 kwietnia - o godz. 17.00, rada parafialna z Wierzbnika wraz z mieszkańcami podjęli dzieło porządkowania parafialnego cmentarza mieszczącego się poza zabudowaniami wioski. Wierni z ogromnym zapałem zabrali się do grabienia pozostały po zimie liści, suchej trawy i zbierania kamieni, czy rozrzuconych zniczy.

II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego
Opublikowano 15.04.2018 - 67 czytań - printer
II Narodowy Dzień Czytania Pisma ŚwiętegoPod hasłem "Weźmijcie Pismo Święte" w III niedzielę wielkanocną obchodziliśmy II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przedmiotem lektury był w tym roku List św. Pawła Apostoła do Rzymian. Nasza parafia włączyła się w dzieło czytania Pisma św. na dwóch płaszczyznach. Najpierw ks. proboszcz podczas ogłoszeń zachęcił wszystkich uczestników do odczytania w domu fragmentu listu do Rzymian, a na nabożeństwie popołudniowym odprawiono Drogę Światła opartą o fragmenty Pisma św. Podczas każdej stacji po odczytaniu fragmentu ks. proboszcz zachęcił do krótkiej medytacji. Po niej nastąpiło rozmyślanie, które było dopełnieniem medytacji.

Opublikowano 12.04.2018 - 94 czytań - printer
Bierzmowanie10 kwietnia w parafii św. Michała Archanioła w Grodkowie młodzież naszego dekanatu przyjęła sakrament bierzmowania. Przystąpiło 144 młodych ludzi. Pośród nich ośmioro z naszej parafii:

Sakramentu udzielił bp Paweł Stobrawa. Młodzieży życzymy pięknego życia w Duchu Świętym.

Nabożeństwo 40 godzinne
Opublikowano 11.02.2018 - 64 czytań - printer
Nabożeństwo 40 godzinneW VI niedzielę zwykłą wybiły ostatnie godziny przed Wielkim Postem, które wypełniliśmy nabożeństwem 40 godzinnym. Rozpoczęliśmy je po sumie w kościele parafialnym, a zakończyliśmy wtorek wieczorną mszą św. w Wierzbniku. W poniedziałek adoracja miała miejsce w Jankowicach Wielkich. Podczas adoracji Jezusa Eucharystycznego dziękowaliśmy za przeżyty miniony czas, ale i przepraszaliśmy za to wszystko, co było zaprzeczeniem życia chrześcijańskiego.

Jubileusz małżeński
Opublikowano 10.02.2018 - 65 czytań - printer
Jubileusz małżeńskiW ostatnią sobotę karnawału byliśmy świadkami niecodziennej uroczystości 50 lecia ślub Janiny i Józefa Pasiut. O godz. 15.30 została odprawiona msza św., którą koncelebrował ks. proboszcz. Pieśnią maryjną rozpoczęła się całą uroczystość. Liturgia słowa w której św. Paweł apostoł w Hymnie o miłości wszystkim przypomniał wartość miłości nie tylko w życiu chrześcijańskim, ale w życiu w małżeńskim.

Jabłka św. Doroty
Opublikowano 06.02.2018 - 75 czytań - printer
Jabłka św. DorotyTradycyjnie w dniu wspomnienie św. Doroty ks. proboszcz poświęcił jabłka. Przed końcowym błogosławieństwem z każdym uczestnikiem mszy św. podzielił się poświęconym jabłkiem i złożył życzenia osobom które obchodzą dzisiaj swoje imieniny.

Chleb ku czci św. Agaty
Opublikowano 05.02.2018 - 79 czytań - printer
Chleb ku czci św. AgatyW dniu dzisiejszym po każdej eucharystii ks. proboszcz Czesław Kocoń pobłogosławił chleb i wodę ku czci św. Agaty. Poświęcony chleb ma chronić przed pożarami, podróżujących i kierowców przed nieszczęśliwymi wypadkami.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2017                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2017
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion v.7.02.07.       Copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.       Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker