Okruchy Misji Świętych cz. IIDrukuj

Czwartek. Po wierze kolejnym tematem dla starszych dzieci było zaufanie. Ono czasami się buduje bardzo długo, ale można je szybko utracić. Odbudowa czasami jest niemożliwa. Jednym z elementów przyjaźni z Jezusem jest bezgraniczne zaufanie. Sakrament pokuty i jego ogromnie miłosierdzie to myśli, które towarzyszyły kolejnemu spotkaniu dla dzieci z Wierzbnika.

Podstawą właściwych relacji w rodzinie jest zrozumienie drugiej osoby/ najbliższej. Nie jest to łatwe. Drogą do zrozumienia jest umiejętność słuchania.

Pod koniec dnia odbyło się spotkanie stanowe dla młodzieży. Temat spotkania to odpowiedzialność i dojrzałość.

Piątek. Miłość to kolejny temat ze starszymi dziećmi. Nie chodzi o miłość, jako uczucie między chłopakiem, a dziewczyną, ale o miłość bezinteresowną. Poświęcenie się dla innych. Pan Jezus mówił, że nie ma większej miłości, gdy ktoś oddaje swoje życie za drugiego. Eucharystia to miejscem spotkania z Przyjacielem. Św. Stanisław Kostka bohater dzisiejszej uroczystości daje nam przykład umiłowania Chrystusa przychodzącego w Eucharystii.

Podczas wieczornej mszy św. o. Kałuża mówił o cierpliwości, która jest ważnym elementem relacji w rodzinie. Jest nieodzownym elementem życia. Dlatego św. Paweł napisze: „Miłość jest cierpliwa” Każdy rozsądny człowiek wie ile trzeba cierpliwości w relacji mąż – żona; żona - mąż; ile trzeba cierpliwości w wychowywaniu dzieci. Cierpliwość nie musi być niszczącym aktem poświęcania się. Może otwierać pole wyobraźni, jak też cierpliwie kochać i być kochanym. Cierpliwość to siła skuteczności i umiejętność czekania.

Na zakończenie dnia odbyła się nauka stanowa dla różnych grup parafialnych. Grupy i małe wspólnoty – mówił o. Kałuża - mogą stać się źródłem odnowy kościoła.

Sobota. Do południa odbyły się spotkania z chorymi. Rekolekcjonista podejmuje kolejne hasło z życia rodzinnego: wzajemna pomoc. Może ona wyrazić się uśmiechem, dobrym słowem albo konkretnym czynem. Patronką wzajemnej pomocy jest Matka Boża udająca się do św. Elżbiety. Chętni mogli przystąpić do sakramentu namaszczenia chorych.

Spotkania wieczorne to refleksja nad krzyżem. Po mszy św. odbyła się procesja do Krzyża misyjnego. Ojciec rekolekcjonista poświęcił krzyże oraz zakupione dewocjonalia i pamiątki związane z Misjami.

W niedzielę odpust parafialny. Podczas sumy odpustowej ku czci św. Michała Archanioła o. Kałuża życzył nam odnowy całej wspólnoty parafialnej. Może się ona dokonać od małej grupy – od jednej rodziny. Tak, jak to się stało na początku chrześcijaństwa. Mała 12 osobowa grupa apostołów rozpoczęła przemianę świata, która trwa po dzień dzisiejszy. Swoją myśl poparł przykładem pewnej parafii angielskiej, w której proces odnowy rozpoczął się od jednej rodziny. Ona pociągnęła inną. Ta z kolei pociągnęła następną. Kilka rodzin stało się prawdziwym zakwasem całej wspólnoty parafialnej. Do tego stopnia, że pojawiła się potrzeba powiększenia kościoła. „Przemiana nie jest łatwa dodał - ale możliwa do spełnienia.” Na zakończenie każdej mszy św. ks. proboszcz podziękował Ojcu za wygłoszone Misje.

Nieszpory popołudniowe zamknęły nasze Święte Misje.

Zwiastun, Rzymskokatolickiej Parafii Wierzbnik,
12.10.2020, rok 29, nr 19, s. 2 i 5

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny