deutsch polski
Walentynki – żyjmy na co dzień miłością do Boga i bliźnich
Napisane przez 14.02.2019 - 11 czytań - printer
Walentynki – żyjmy na co dzień  miłością do Boga i bliźnichZ okazji dnia Św. Walentego po każdej mszach św.: w Jankowicach Wielkich o godz. 17.00 i w Wierzbniku o godz. 18.00 każdy uczestnik spotkania eucharystycznego, otrzymał "czekoladową walentynkę” ", która ma przypominać o naszej wyjątkowej miłości w chrześcijaństwie. „Przeżyjmy Walentynki po Bożemu - powiedział ks. proboszcz na końcu mszy św. - żyjąc na codzień miłością do Boga i ludzi tak, jak to czynili pierwsi chrześcijanie. Miłość była ich wyznacznikiem przynależności do wyznawców Chrystusa”.
Powrót pielgrzymów z Ziemi Świętej
Napisane przez 07.02.2019 - 19 czytań - printer
Powrót pielgrzymów z Ziemi ŚwiętejNad ranem o godz. 03.15 ks. proboszcz Czesław Kocoń przywitał w drzwiach kościoła pielgrzymów powracających z Ziemi Świętej. Po tym powitaniu została odprawiona msza św. dziękczynna za szczęśliwy powrót do domu i wszelkie łaski jakie otrzymali w ojczyźnie Jezusa.

Poświęcenie jabłek ku czci św. Doroty
Napisane przez 06.02.2019 - 12 czytań - printer
Poświęcenie jabłek ku czci św. DorotyTradycyjnie w dniu wspomnienia św. Doroty ks. proboszcz poświęcił jabłka.
– Jak bardzo dziś potrzeba ludzi, którzy mają wielką, silną, głęboką wiarę – mówił ks. proboszcz przywołując wytrwałość świętej Doroty. Nie dała się nakłonić do odstępstwa od Chrystusa – także swoim siostrom, lecz skłoniła je do nawrócenia. „Dziękuję, że mnie wezwałeś do swoich niebieskich ogrodów” – modliła się, idąc na męczeństwo.
Poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty
Napisane przez 05.02.2019 - 45 czytań - printer
Poświęcenie chleba i wody ku czci św. AgatyW wielu kościołach 5 lutego - we wspomnienie św. Agaty - święciło się chleb i wodę. Podobnie było także w naszej parafii. Podczas każdej mszy św. w Jankowicach i w Wierzbniku ks. proboszcz dokonał poświęcenia chleba i wody. Za wstawiennictwem świętej mają one chronić nas i nasze domostwa, mieszkania od niebezpieczeństw pożaru i od innych przeciwności.

Błogosławieństwo św. Błażeja
Napisane przez 03.02.2019 - 37 czytań - printer
Błogosławieństwo św. BłażejaPo każdej niedzielnej mszy św. ks. proboszcz Czesław Kocoń i ks. Eugeniusz Bojakowski emeryt z diecezji wrocławskiej udzielali Błogosławieństwa św. Błażeja, które ma nas chronić od chorób gardła i wszelkiego zła.

Matki Boskiej Gromnicznej
Napisane przez 02.02.2019 - 33 czytań - printer
Matki Boskiej GromnicznejW święto Matki Boskiej gromnicznej zakończyliśmy okres Bożego Narodzenia. Podczas mszy św. ks. proboszcz poświęcił świece i została odprawiona procesja z zapalonymi świecami wokół kościoła

Wyjazd do Ziemi Świętej
Napisane przez 30.01.2019 - 46 czytań - printer
Wyjazd do Ziemi ŚwiętejO godz.08.30 w kościele parafialnym została odprawiona msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki do Ziemi Świętej. Po niej przy kliku stopniowym mrozie mała grupa skupiona pod szyldem naszej parafii wyruszyła autokarem z parkingu obok Kościoła w kierunku lotniska Katowice – Pyrzowice.

Po drodze jeszcze zostały zabrane dwie grupy parafialne; z parafii św. Józefa z Wrzosek koło Opola i z parafii św. Jacka z Opola.
Nabożeństwo św. Michała
Napisane przez 29.01.2019 - 30 czytań - printer
Nabożeństwo św. MichałaPo porannych mszach św. odbyło się nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Podczas tego nabożeństwo modliliśmy się w intencji zbliżającej się pielgrzymki do Ziemi Świętej: o prawdziwe jej owoce i szczególne łaski dla naszych rodzin i całej naszej parafii.

Kolęda Spółdzielni w Wierzbniku i Jankowicach Wielkich
Napisane przez 27.01.2019 - 33 czytań - printer
Kolęda Spółdzielni w Wierzbniku i Jankowicach WielkichPo kolędzie duszpasterskiej ks. proboszcz udał się z wizytą duszpasterską do biura Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Wierzbniku (25.01.2019) i w Jankowicach Wielkich (27.01.2019). Tam po krótkiej modlitwie w intencji wszystkich pracowników spółdzielni pokropił wodą święcona wszystkie biura firmy.

Opłatek parafialny
Napisane przez 26.01.2019 - 42 czytań - printer
Opłatek parafialnyNa sali Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Jankowicach Wielkich miał miejsce "Opłatek" dla naszej wspólnoty parafialnej połączony z zabawą karnawałową. Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą i złożeniem wzajemnych życzeń. Potem nastąpił czas na radosną wspólną zabawę. Całość zabawy poprowadził profesjonalny zespół muzyczny „Muzykanty”, który zadbał także o odpowiednie nagłośnienie i oświetlenie sali.

Napisane przez 22.01.2019 - 24 czytań - printer
Dzień Babci i DziadkaDzień Babci i Dziadka obok Dnia Matki to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości ze strony swoich wnuków i prawnuków. 21 stycznia podczas każdej mszy św. ks. proboszcz modlił się w ich intencji. Przed końcowym błogosławieństwem mszy św. złożył naszym babciom i dziadkom życzenia i poczęstował słodkim prezentem.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker