deutsch polski
Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła
Dodane 29.07.2019 - 7 czytań - printer
Nabożeństwo ku czci św. Michała ArchaniołaW tym miesiącu nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła odbyło się w święto św. Marty. Dziękowaliśmy Bogu za dotychczas szczęśliwe wakacje oraz za łaski jakie parafia otrzymuje przez wstawiennictwo naszego patrona. Nabożeństwo zakończyło się modlitwą poświęcenia się św. Michałowi, patronowi naszej parafii.

Poświecenie pojazdów
Dodane 28.07.2019 - 10 czytań - printer
Poświecenie pojazdówW ostatnią niedzielę lipca - 28/07/19 r.- po każdej mszy św. w Jankowicach W. i w Wierzbniku odbyło się poświęcenie pojazdów z okazji przypadającego 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących.

Po każdej eucharystii modliliśmy się w intencji użytkowników dróg, szczególnie kierowców, także tych, dla których prowadzenie samochodu jest codzienną pracą. Pamiętaliśmy także również o ofiarach wypadków drogowych.
Nabożeństwo Fatimskie
Dodane 13.07.2019 - 14 czytań - printer
Nabożeństwo Fatimskie13 lipca, w sobotni poranek o godz. 08:00 parafianie z Wierzbnika zgromadzili się na trzecim już w tym roku nabożeństwie fatimskim. Tym razem kościół wypełnił się liczniej niż ostatnio. Figura Matki Bożej w znaku Fatimskim stojąca w prezbiterium jaśniała szczególnym światłem zapraszając do wspólnej modlitwy,

Nocne czuwanie
Dodane 06.07.2019 - 10 czytań - printer
Nocne czuwanieMinął już miesiąc od ostatniego czuwania. Znów mogliśmy się spotkać z Maryją w naszym wieczerniku, aby wypełnić wolę Jezusa odnośnie nabożeństw V pierwszych sobót. Było to już trzecie nabożeństwo.

Spotkanie z ks. Januszem Iwańczuk
Dodane 28.06.2019 - 15 czytań - printer
Spotkanie z ks. Januszem IwańczukW Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa gościliśmy w naszej Parafii ks. Janusza Iwańczuk, który jest moderatorem Diecezjalnego Dzieła Modlitwy w intencji Kapłanów "Oremus". W czasie mszy św. w Jankowicach i w Wierzbniku wygłosił kazanie okolicznościowe., którym poruszył problem modlitwy za kapłanów. Po mszy św. w Jankowicach Wielkich na Sali Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej odbyło się spotkanie z Apostolatem Margaretek.

20-27.06.2019 Oktawa Bożego Ciała
Dodane 21.06.2019 - 30 czytań - printer
20-27.06.2019 Oktawa Bożego CiałaPodczas oktawy Bożego Ciała po Mszach św. wokół naszych kościołów w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku odbywały się procesje z Najświętszym Sakramentem. Osiem dni oktawy Bożego Ciała było dla nas szczególnym czasem łaski, tak jakby Jezus we własnej Osobie spacerował naszymi ulicami lub wokół kościoła.

Boże Ciało
Dodane 20.06.2019 - 36 czytań - printer
Boże CiałoW czwartek 20 czerwca br, przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli tzw. Boże Ciało.

W tym dniu msze św. były odprawione w Wierzbniku o godz. 07.00 i 09.30 oraz w Jankowicach W. o godz.08.00.
Dodane 19.06.2019 - 33 czytań - printer
Zakończenie roku szkolnegoTradycyjnie w ostatni dzień nauki, który w tym roku przypadł w środę 19 czerwca, dzieci z naszej szkoły w Jankowicach Wielkich oraz wszyscy pracownicy placówki oświatowej spotkali się o godz.08.00 na Eucharystii w kościele filialnym p/w Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej. Cała społeczność szkolna oraz rodzice i absolwenci szkoły dziękowali Panu Bogu za mijający rok szkolny i prosili o bezpieczny i dobry wypoczynek w czasie wakacji.
Urodziny ks. proboszcza
Dodane 15.06.2019 - 49 czytań - printer
Urodziny ks. proboszczaZ przeżytych sześćdziesięciu lat ks. proboszcza - to XXXV lat spędzonych w kapłańskiej służbie Bogu i ludziom oraz XXVIII lat służby w naszej parafii.

Nabożeństwo fatimskie
Dodane 13.06.2019 - 26 czytań - printer
Nabożeństwo fatimskieW czwartek 13 czerwca 2019 roku odbyło się kolejne tegoroczne Nabożeństwo Fatimskie. W Jankowicach Wielkich o godz.17.00 rozpoczęliśmy je różańcem, po którym została odprawiona msza św. Natomiast w Wierzbniku, rozpoczęliśmy je mszą św., następnie rozważaliśmy tajemnice różańcowe, a na koniec wyruszyliśmy w procesji dookoła kościoła. Po powrocie do świątyni ks. proboszcz zawierzył całą parafię Matce Bożej Fatimskiej. W homilii ksiądz przedstawił historię błogosławionego Franciszka - jednego z wizjonerów.
09-10.06.2019 Siostra Szymona z Domu Pokoju w Betlejem
Dodane 09.06.2019 - 36 czytań - printer
09-10.06.2019 Siostra Szymona z Domu Pokoju w BetlejemPrzez dwa dni w naszej parafii gościliśmy szczególnego gościa - Siostrę Szczepanę z Domu Pokoju w Betlejem. Przybyła do nas, aby wyrazić wdzięczność za dotychczasowe finansowe wsparcie ich działalności. W tym roku mija już X rocznica naszej działalności charytatywnej na rzecz dzieci z Domu Pokoju. Akcja jest przeprowadzana od 1999 r. w` okresie Bożego Narodzenia. Dzieci naszej parafii kolędują po naszych rodzinach przedstawiając krótką scenkę z Bożego Narodzenia. Wszystkie zebrane podczas kolędowania ofiary są przekazywane do Sióstr Elżbietanek pracujących w Domu Pokoju.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker