Ostatnie spotkanie fatimskieDrukuj

• 13.10.2021
  • 25 Czytań
Ostatnie spotkanie fatimskieW tym dniu spotkaliśmy się na kolejnym, ostatnim już w tym roku, Nabożeństwie Fatimskim w naszej parafii. Rozpoczęliśmy je Mszą św. o godz. 18:00, a po niej rozważyliśmy Tajemnice Światła w modlitwie różańcowej. Na koniec wyruszyliśmy procesją dookoła kościoła, po której, jak co miesiąc, wyśpiewaliśmy kilka pieśni maryjnych.

XXI dzień PapieskiDrukuj

• 10.10.2021
  • 23 Czytań
XXI dzień PapieskiW niedzielę 10 października 2021 r. przypadał XXI Dzień Papieski organizowany przez Fundację “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Obchodom tegorocznego Dnia Papieskiego przyświecało hasło “Nie lękajcie się!”

IV nabożeństwo do św. Józefa.Drukuj

• 06.10.2021
  • 23 Czytań
IV nabożeństwo do św. Józefa.W I środę miesiąca odprawiliśmy po wieczornej mszy św. w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku nabożeństwo ku czci św. Józefa. Temat czwartego spotkania: PRZECZYSTE SERCE ŚW. JÓZEFA – OZDOBA ŻYCIA RODZINNEGO.

Maryja Matką RóżańcowąDrukuj

• 02.10.2021
  • 18 Czytań
Maryja Matką RóżańcowąO godz. 20.00 w kościele parafialnym - w I sobotę miesiąca – odbyło się kolejne nocne czuwanie. Nieszporami uczciliśmy Matkę Bożą Różańcową, która w sposób szczególny króluje w tym miesiącu, o czym świadczą dwie daty: 7 październik święto Matki Bożej Różańcowej oraz 13 październik zakończenie objawień w Fatimie.

Poznajemy bł. Kardynała Stefana WyszyńskiegoDrukuj

• 01.10.2021
  • 22 Czytań
Poznajemy bł. Kardynała Stefana WyszyńskiegoMiesiąc październik jest szczególnym miesiącem, w którym uwielbiamy Maryję i jej Syna w paciorkach różańcowych. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii będziemy odprawiać przed wieczornymi mszami w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku.

Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i RafałaDrukuj

• 29.09.2021
  • 60 Czytań
Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i RafałaW liturgiczne wspomnienie św. Michała Archanioła nabożeństwo ku jego czci było jeszcze jedną okazją, aby podziękować Bogu za tak wspaniałego patrona parafii. Podziękowaliśmy Mu za wszystkie łaski otrzymane na przestrzeni rok.

Nabożeństwo za zmarłychDrukuj

• 20.09.2021
  • 60 Czytań
Nabożeństwo za zmarłychPo odpuście zostały odprawione nabożeństwa za zmarłych na naszych cmentarzach: w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku. Modlitwą naszą chcieliśmy objąć wszystkich wiernych, którzy kiedyś przed nami byli czcicielami naszego patrona św. Michała Archanioła.

Odpust ku czci św. Michała ArchaniołaDrukuj

• 19.09.2021
  • 69 Czytań
Odpust ku czci św. Michała Archanioła19 września przeżywaliśmy uroczystości odpustowe ku czci św. Michała Archanioła, patrona naszego kościoła i parafii. Sumie odpustowej o godz. 12.00 przewodniczył i homilię wygłosił o. Dariusz Świda, który zwrócił szczególną uwagę na postać św. Michała Archanioła, który może być dla nas wzorem wierności, odwagi i poświęcenia dla Boga.

Rekolekcje przed parafialnym odpustemDrukuj

• 16.09.2021
  • 57 Czytań
Rekolekcje przed parafialnym odpustemWiara rodzi się ze słuchania, świadome uczestnictwo w eucharystii pogłębia naszą wiarę, wiara w Boga powinna być w centrum naszego życia. Słowa o. Dariusza Świda, który głosił kazania w naszej parafii w czasie rekolekcji przed odpustem parafialnym ku czci św. Michała Archanioła na pewno na długo zostaną w naszej pamięci, będąc owocem przemyśleń i refleksji nad sobą i swoim życiem.

Spotkanie fatimskieDrukuj

• 13.09.2021
  • 59 Czytań
Spotkanie fatimskie W poniedziałek, 13 września spotkaliśmy się na kolejnym spotkaniu fatimskim. Na filii w Jankowicach Wielkich rozpoczęliśmy go różańcem. Po nim była msza św. Kolejne spotkanie fatimskie na filii zakończył akt zawierzenia Matce Bożej.

rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny