Święcenia biskupie Ks. Waldemara MusiołaDrukuj

• 10.12.2022
  • 551 Czytań
Święcenia biskupie Ks. Waldemara MusiołaW sobotę (10 grudnia) kościele seminaryjno-akademickim w Opolu ks. Waldemar Musioł przyjął sakrę biskupią.

Patronem swojej posługi obrał św. Józefa, z którym jest szczególnie związany. Uroczystość zgromadziła duchownych i wiernych z całej diecezji.

Święty MikołajDrukuj

• 06.12.2022
  • 576 Czytań
Święty MikołajDzieci uczestniczące w roratach w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku przekonały się, że Św. Mikołaj naprawdę istnieje.

6 grudnia po Mszy świętej roratniej w obu miejscowościach przybył wyczekiwany przez dzieci Święty Mikołaj. Do świątyni wszedł ubrany w biskupie szaty.

II niedziela Adwentu - List Biskupów UkraińskichDrukuj

• 04.12.2022
  • 560 Czytań
II niedziela Adwentu  - List Biskupów UkraińskichKiedy wojna pozostawia po sobie śmierć, cierpienie i zgliszcza, wspólnota Kościoła na Ukrainie nie jest sama, bo jest z nią Kościół w Polsce. Prosimy, bądźcie nadal blisko nas! – napisali rzymskokatoliccy biskupi Ukrainy w liście do duchowieństwa i wiernych Kościoła katolickiego w Polsce w związku z przypadającym 4 grudnia Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Aniołowie prowadzą nas do BetlejemDrukuj

• 28.11.2022
  • 571 Czytań
Aniołowie prowadzą nas do BetlejemPodczas pierwszej mszy roratniej 28 listopada br. dzieci otrzymały specjalne książeczki, w których codziennie będą mogły zaznaczać swoje uczestnictwo. Całość stanie się dla nich wspaniałą pamiątką wytrwałości, gorliwości i tego, że ich serca są otwarte na przyjęcie Dzieciątka Jezus.
Na roratach dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy, na przykład czym i po co jest Adwent. Poznają też mnóstwo tajemnic związanych z aniołami.

Wierzę w KościółDrukuj

• 27.11.2022
  • 585 Czytań
Wierzę w Kościół"Kościół zasługuje na to, by w niego wierzono. Jest bowiem wielkim dziełem Bożym, które Pan Bóg stale buduje przez jednoczenie nas z Chrystusem mocą swego Ducha, a dokonuje tego dla naszego ocalenia i rozwoju naszej duszy" - bp Andrzej Czaja napisał w liście pasterskim.

I niedziela AdwentuDrukuj

• 27.11.2022
  • 261 Czytań
I niedziela AdwentuTradycyjnie w I niedzielę adwentu przed każdą mszą św. wierni mogli zakupić wieńce adwentowe, które pod koniec eucharystii zostały poświęcone. One przypominają nam o potrzebie czuwania i o tym, że Chrystus jest naszym Światłem oraz, aby wzbudziły w nas tęsknotę osiągnięcia niewiędnącego wieńca chwały w Jego Królestwie.

Dziękczynne "Te Deum"Drukuj

• 20.11.2022
  • 340 Czytań
Dziękczynne "Te Deum"Dobiegł końca jubileusz 50-lecia diecezji opolskiej. Bp Andrzej Czaja przewodniczył z tej okazji w niedzielę Mszy św. w kościele seminaryjnym w Opolu. Wręczył też dyplomy uznania około stu wieloletnim pracownikom diecezjalnych instytucji.

"Ku górze" – spotkane młodychDrukuj

• 19.11.2022
  • 319 Czytań
"Ku górze" – spotkane młodychW sobotnie przedpołudnie w auli seminaryjnej w Opolu rozpoczęła się „Ławka ŚDM”. To dwudniowe spotkanie, które przez ekipę duszpasterstwa „Ławka”zorganizowane było z okazji XXXVII Światowego Dnia Młodzieży, przebiegało pod hasłem "Ku górze". Wzięło w nim udział ponad 130 młodych z naszej diecezji. Wśród nich były także dwie osoby z naszej parafii: Sebastian Ryś i Kacper Perliński. Miał także uczestniczyć Filip Tokarz, ale z przyczyn rodzinnych nie mógł wziąć w nim udziału.

Miłość OjczyznyDrukuj

• 11.11.2022
  • 344 Czytań
Miłość Ojczyzny11 listopada 2022 roku obchodziliśmy 123 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Jak co roku, zgromadziliśmy się na mszy św. (w Jankowicach Wlk. o godz.09.45, a w Wierzbniku o godz. 08.00 i 11.00) nie z poczucia wypełnienia prawa, ale przede wszystkim z miłości i odpowiedzialności za naszą Ojczyznę.

Święto NiepodległościDrukuj

• 10.11.2022
  • 355 Czytań
Święto NiepodległościDzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat dzieci uczą się patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpaja się im szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 10 listopada – w czwartek, w przeddzień Święta Niepodległości odbyło się uroczyste spotkanie w świetlicy wiejskiej w Wierzbniku.

rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny