Dzień KobietDrukuj

• 08.03.2022
  • 75 Czytań
Dzień KobietWe wtorek 8 marca obchodziliśmy Dzień kobiet. W ich intencji zostały odprawione msze św. w Jankowicach Wielkich o godz. 17.00, a w Wierzbniku o godz. 18.00.

Jubileusz naszej Diecezji OpolskiejDrukuj

• 06.03.2022
  • 48 Czytań
Jubileusz naszej Diecezji OpolskiejTegoroczne nabożeństwo Gorzkich Żali to wielka modlitwa w intencji naszej diecezji Opolskiej z okazji 50 - lecia jubileuszu jej powstania.

Boże MiłosierdzieDrukuj

• 04.03.2022
  • 35 Czytań
Boże MiłosierdziePodczas pierwszego nabożeństwa drogi krzyżowej dzieci otrzymały książeczkę na Wielki Post p.t. „Pan Jezus okazał nam swoje miłosierdzie”.

Tegoroczne drogi krzyżowe będą okazją do poznania i zrozumienia, jak niezwykłą łaską jest Boże miłosierdzie, bo jest do tego wspaniała okazja: 20-lecie zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.

Czas modlitwy w intencji UkrainyDrukuj

• 27.02.2022
  • 52 Czytań
Czas modlitwy w intencji UkrainyDzisiaj po każdej mszy św. zostało przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc uchodźców z Ukrainy. Po sumie rozpoczęliśmy nabożeństwo adoracji Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem.

Rosja zaatakowała Ukrainę.Drukuj

• 24.02.2022
  • 58 Czytań
Rosja zaatakowała Ukrainę.Wczesnym rankiem / godz. 04.45/ 24.02.2022 r. rosyjskie wojska wkroczyły na terytorium Ukrainy ze wszystkich stron, również z terytorium Białorusi. Cały dzień trwały zacięte walki. Siły rosyjskie prowadziły zmasowane ataki rakietowe, atakując również obiekty cywilne.

W związku z rozpoczęciem wojny abp Stanisław Gądecki poprosił wszystkich księży o modlitwę.

WalentynkiDrukuj

• 14.02.2022
  • 35 Czytań
WalentynkiWe wspomnienie św. Walentego ksiądz proboszcz w Wierzbniku odprawił mszę św. w intencji wszystkich wiernych parafii, aby w życiu codziennym miłość inspirowała ich do czynów wobec bliźnich.

Tradycyjnie po mszy św. ksiądz ofiarował wszystkim uczestnikom mszy św. walentynkę w postaci czekoladowych serc.

Jubileusz 50- lecia Diecezji OpolskiejDrukuj

• 13.02.2022
  • 27 Czytań
Jubileusz  50- lecia Diecezji OpolskiejW Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2022 r. biskup opolski Andrzej Czaja oficjalnie zapowiedział obchody Złotego Jubileuszu Diecezji Opolskiej, które rozpoczną się w Wielki Czwartek podczas Mszy Krzyżma.

Światowy Dzień ChoregoDrukuj

• 11.02.2022
  • 29 Czytań
Światowy Dzień ChoregoW piątek 11 lutego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Szczególnie w tym dniu podczas każdej mszy św. modliliśmy się w intencji naszych chorych.

Świadectwo wiaryDrukuj

• 06.02.2022
  • 48 Czytań
Świadectwo wiaryW V niedzielę zwykłą podczas mszy św. ks. proboszcz przypomniał, że dziś w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Dorotę. W związku z jej wspomnieniem błogosławimy jabłka – jeden z atrybutów św. Doroty.

Poświęcenia chleba i wody ku czci św. AgatyDrukuj

• 05.02.2022
  • 38 Czytań
Poświęcenia chleba i wody ku czci św. AgatyW środę - 2 lutego – w Święto Ofiarowania Pańskiego – błogosławiliśmy gromnice; dzień później - w czwartek - udzielaliśmy specjalnego błogosławieństwa ku czci św. Błażeja, biskupa i męczennika; z kolei w sobotę, 5 lutego miało miejsce poświęcenia chleba i wody ku czci św. Agaty.

rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny