deutsch polski
Nabożeństwo fatimskie
Dodane 13.09.2019 - 11 czytań - printer
Nabożeństwo fatimskieW piątek 13 września zgromadziliśmy się po raz V na tegorocznym nabożeństwie fatimskim. Ponad 100 lat temu na piątym spotkaniu z dziećmi 13 września 1917 r. Maryja w Fatimie wyraziła prośbę o odmawianie Różańca. "Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniała życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają Różaniec i pokutują za grzechy". Posłuszni Matce Bożej przed wieczorną mszą św. w Jankowicach odmówiliśmy różaniec fatimski. Po mszy św. ks. zawierzył całą parafię Matce Bożej.

Dożynki
Dodane 08.09.2019 - 18 czytań - printer
DożynkiW niedzielę, 08 września odbyły się dożynki w naszej parafii. Rolnicze święto odbyło się najpierw w kościele filialnym w Jankowicach Wielkich o godz. 09.45, a w Wierzbniku parafialnym kościele o godz. 11.00. Centralnym punktem tej uroczystości była msza święta, poświęcenie wieńca dożynkowego oraz przekazanie bochenka chleba przez przedstawiciela rolników.

Czuwanie nocne
Dodane 07.09.2019 - 13 czytań - printer
Czuwanie nocneW sobotę (07 września 2018 r.) w kościele parafialnym w Wierzbniku odbyło się V nabożeństwo I sobót miesiąca w ramach nocnego czuwania. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy Apelem Jasnogórskim i pieśniami uwielbienia. Następnie ks. proboszcz wprowadził w modlitwę różańcową, która zakończyła się 15 minutą medytacją nad tajemnicą różańcową.

Rozpoczęcie roku szkolnego
Dodane 02.09.2019 - 9 czytań - printer
Rozpoczęcie roku szkolnegoW poniedziałek, 2 września br. uczniowie, rodzice i nauczyciele modlili się o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i katechetycznym. W mszach świętych o godz. 08.00 w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku o godz. 18.00 odprawionych w tej intencji przewodniczył ksiądz proboszcz. Szczególnymi bohaterami uroczystości były dzieci z klas pierwszych, które zabrały ze sobą do kościoła nowe tornistry, książki i przybory szkolne. Pod koniec mszy świętej wszystkie atrybuty pierwszoklasisty zostały pobłogosławione przez księdza proboszcza.

Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła
Dodane 29.08.2019 - 27 czytań - printer
Nabożeństwo ku czci św. Michała ArchaniołaW środę po skończonych mszach św. w Jankowicach Wielkich o koło godz. 17.30, a w Wierzbniku o godz. 18.30 odbyły się nabożeństwa ku czci św. Michała Arch. Podczas nabożeństwa modliliśmy się w intencji dzieci i młodzieży z okazji zbliżającego się roku szkolnego.

Zbiórka zużytego sprzętu
Dodane 24.08.2019 - 32 czytań - printer
Zbiórka zużytego sprzętuW sobotę- 24 sierpnia br. - nasza parafia włączyła się w akcję ekologiczną organizowaną przez międzynarodową organizację pozarządową Pomoc Kościołowi w Potrzebie (Kirche In Not). Zbiórka elektrośmieci odbyła się w godzinach od 10.00 do 11.00 na parkingu przy kościele w Jankowicach Wielkich, a w Wierzbniku przy plebanii. Środki z niej pozyskane przeznaczone zostaną na wsparcie kościoła misyjnego.

Odpust ku czci Matki Bożej Wniebowziętej w Jankowicach Wielkich
Dodane 15.08.2019 - 42 czytań - printer
Odpust ku czci Matki Bożej Wniebowziętej w Jankowicach Wielkich15 sierpnia w Jankowicach Wielkich - w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - nasza parafia przeżywała uroczystość odpustową w filialnym kościele. Uroczystej sumie o godz. 11.00 przewodniczył ks. Andrzej Demitrow (ks. dr Nauk teologicznych w zakresie nauk biblijnych (Biblicum). Mszę św. także koncelebrował ks. proboszcz Czesław Kocoń. Po mszy św. odbyła się procesja z Najświętszym Sakramencie wokół kościoła. Dzisiejszą uroczystość zakończyły o godz. 16.00 uroczyste nieszpory.

Nabożeństwo fatimskie
Dodane 13.08.2019 - 26 czytań - printer
Nabożeństwo fatimskieZgodnie z tradycją naszej parafii 13 dnia każdego miesiąca w którym miały miejsce objawienia, wierni z Wierzbnika i Jankowic Wielkich spotykają się na nabożeństwie fatimskim. We wtorek, 13 sierpnia 2019 r. odbyło się kolejne nabożeństwo Fatimskie.

Nocne czuwanie
Dodane 03.08.2019 - 63 czytań - printer
Nocne czuwanie3 sierpnia, w I sobotę miesiąca odbyło się kolejne czuwanie modlitewne w kościele parafialnym w Wierzbniku. Czuwanie rozpoczęliśmy o godz. 20.00, a zakończyliśmy o północy. W czasie czuwania można było skorzystać z eucharystii, spowiedzi św., adoracji Najświętszego sakramentu. Po różańcu odbyła 15 minutowa medytacja nad tajemnicą różańcową. Czuwanie modlitewne zakończyło się mszą św..

Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła
Dodane 29.07.2019 - 75 czytań - printer
Nabożeństwo ku czci św. Michała ArchaniołaW tym miesiącu nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła odbyło się w święto św. Marty. Dziękowaliśmy Bogu za dotychczas szczęśliwe wakacje oraz za łaski jakie parafia otrzymuje przez wstawiennictwo naszego patrona. Nabożeństwo zakończyło się modlitwą poświęcenia się św. Michałowi, patronowi naszej parafii.

Poświecenie pojazdów
Dodane 28.07.2019 - 75 czytań - printer
Poświecenie pojazdówW ostatnią niedzielę lipca - 28/07/19 r.- po każdej mszy św. w Jankowicach W. i w Wierzbniku odbyło się poświęcenie pojazdów z okazji przypadającego 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących.

Po każdej eucharystii modliliśmy się w intencji użytkowników dróg, szczególnie kierowców, także tych, dla których prowadzenie samochodu jest codzienną pracą. Pamiętaliśmy także również o ofiarach wypadków drogowych.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker