Błogosławieństwo jabłek ku czci św. DorotyDrukuj

• 06.02.2021
  • 25 Czytań
Błogosławieństwo jabłek ku czci św. DorotyW ramach wspomnienia św. Doroty z pierwszych wieków chrześcijańskich w naszej parafii podczas każdej wieczornej mszy św. odbyło się błogosławieństwo jabłek. Przed końcowym błogosławieństwo ks. proboszcz podzielił się poświęconymi jabłkami i życzył wszystkim, aby jak św. Dorota potrafili dawać świadectwo wiary.

Poświęcenie chlebaDrukuj

• 05.02.2021
  • 27 Czytań
Poświęcenie chlebaWe wspomnienie św. Agaty w naszych kościołach w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku podczas wieczornych mszy św. ks. proboszcz poświęcił chleb ku jej czci, który ma chronić ludność od pożarów i piorunów. W tradycji kościoła poświęcone kawałki chleba wrzucano do ognia, by wiatr odwrócił pożar w kierunku przeciwnym.

Chrystus: "Światłością świata"Drukuj

• 02.02.2021
  • 26 Czytań
Chrystus: "Światłością świata"2 lutego obchodziliśmy Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. W naszej parafii msze św. były odprawione o godz. 17.00 w Jankowicach Wielkich i o godz. 18.00 w Wierzbniku. Na początku mszy św. ks. proboszcz poświecił świece gromniczne. Pod koniec kazania, w którym wyjaśniał znaczenie święta powiedział: „Wielu z nas trzyma dzisiaj w rękach płonącą gromnicę. Ma ona nam przypominać, że tak, jak dzisiaj trzymamy w ręku świecę, tak też, na co dzień powinniśmy się trzymać Chrystusa, który jest prawdziwą „światłością świata”.

Kolęda w szkoleDrukuj

• 01.02.2021
  • 26 Czytań
Kolęda w szkolePrzed świętem Matki Boskiej Gromnicznej w szkole podstawowej, w Jankowicach Wielkich w ramach katechezy szkolnej odbyła się modlitwa kolędowa. Ksiądz modlił się w intencji dzieci z klas I, II i III, ponieważ ze względu na panującą epidemię tylko te dzieci powróciły do szkoły.

XI Wieczór KolędDrukuj

• 30.01.2021
  • 108 Czytań
XI Wieczór KolędJak co roku w naszej parafii odbył się koncert kolędowy - obecnie inny niż wszystkie poprzednie z powodu pandemii.

Niemniej jednak możemy go zobaczyć i posłuchać dzięki nagraniu, dokonanemu w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jankowicach.

Wizyta duszpasterska w Przedszkolu i Rolniczej SpółdzielniDrukuj

• 29.01.2021
  • 25 Czytań
W ostatnim tygodniu stycznia, czyli w piątek 29 stycznia w przedszkolu w Jankowicach Wielkich odbyła się kolęda, czyli wizyta duszpasterska księdza proboszcza. We wspólnej modlitwie wzięły udział dzieci i pracownicy przedszkola.

Po uroczystym błogosławieństwie i pokropieniu wodą święconą sal przedszkolnych, wszyscy uczestnicy otrzymali cukierki i obrazek na pamiątkę spotkania kolędowego.

Dzień Babci i DziadkaDrukuj

• 21.01.2021
  • 30 Czytań
Dzień Babci i DziadkaW czwartek, w naszej Parafii był obchodzony Dzień Babci i Dziadka. Rozpoczął się on modlitwą różańcową przed wieczorna mszą św. w intencji pandemii i wszystkich seniorów naszej parafii. Po niej została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji wszystkich babć i dziadków o godzinie 17.00 w Jankowicach Wielkich i o godz. 18.00 w kościele parafialnym w Wierzbniku pod przewodnictwem naszego proboszcza ks. Czesława Koconia.

List Biskupa OpolskiegoDrukuj

• 17.01.2021
  • 27 Czytań
List Biskupa OpolskiegoList Biskupa Opolskiego - "Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc" (J 15,5-9)
W II niedzielę zwykłą, poprzedzającą rozpoczęcie tygodnia ekumenicznego, w kościołach diecezji opolskiej został odczytany okolicznościowy list pasterski biskupa Andrzeja Czai.

Odnowienie przyrzeczeń chrztuDrukuj

• 10.01.2021
  • 28 Czytań
Odnowienie przyrzeczeń chrztuW niedzielę Chrztu Pańskiego wierni z naszej parafii podczas każdej mszy św. odnowili swoje przyrzeczenia chrzcielne. Wszyscy, wspólnie wyznali swoją wiarę, aby jeszcze bardziej przeżyć rocznicę swojego chrztu.

Nasz dar miłości dla Domu PokojuDrukuj

• 06.01.2021
  • 38 Czytań
Nasz dar miłości dla Domu PokojuPrzeżywaliśmy dziś święto Objawienia Pańskiego, potocznie zwanym również "Dniem Trzech Króli". W tym dniu wspominaliśmy przybycie trzech mędrców wędrujących od Wschodu, którzy przynieśli w darze Chrystusowi: złoto, kadzidło oraz mirrę.

Jest to też czas Kolędowania Misyjnego w naszej parafii. Pragnęliśmy i w tym roku mimo pandemii przyczynić się do misyjnego dzieła wspierania sierocińca DOMU POKOJU w Betlejem. Czynimy to już od kilku lat.
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny