deutsch polski
Spotkania postne dla dzieci
Napisane przez 08.03.2019 - 47 czytań - printer
Spotkania postne dla dzieciW drugi piątek miesiąca odprawiliśmy pierwszą Drogę Krzyżową. Podczas tego nabożeństwa ks. proboszcz przekazał dzieciom małą książeczkę – pamiątkę uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzki Żali. „Myśl przewodnia tegorocznej pamiątki uczestnictwa nawiązuje – powiedział ksiądz – do hasła roku liturgicznego” – „W mocy Bożego Ducha”. „Podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali – tłumaczył ks. proboszcz - otrzymacie naklejki. Po zebraniu i wklejeniu wszystkich stworzycie piękny albumik z kolorowymi ilustracjami prezentującymi, w jaki sposób na przestrzeni dziejów artyści przedstawiali scenę zesłania Ducha Świętego”.
Dzień Kobiet
Napisane przez 08.03.2019 - 55 czytań - printer
Dzień KobietW Międzynarodowy Dzień Kobiet w naszej parafii zostały odprawione msze św. w intencji wszystkich kobiet z naszej wspólnoty. Pod koniec każdej eucharystii ks. proboszcz złożył kobietom nie tylko życzenia, ale drobny słodki prezent. Na pytanie, czy ksiądz też obchodzi Dzień Kobiet odpowiedział, „że nie!”. „ Dzień ten obchodzą tylko kobiety, a ja w tym dniu – dodał - oddaję cześć i szacunek, bo trudno sobie wyobrazić nie tylko życia, ale także Kościoła bez kobiet”.

Środa Popielcowa
Napisane przez 06.03.2019 - 44 czytań - printer
Środa PopielcowaPodczas wieczornych mszy św. w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku dokonał się tradycyjny obrzęd posypania głów popiołem. Poprzez ten znak wkroczyliśmy w okres Wielkiego Postu, w czas pokuty i nawrócenia.

Nabożeństwo 40 godzinne
Napisane przez 05.03.2019 - 32 czytań - printer
Nabożeństwo 40 godzinneW niedzielę 3 marca, w ostatnią niedzielą Karnawału i w ostatnią niedzielą przed Wielkim Postem rozpoczęliśmy „40-godzinne nabożeństwo”. W świątyniach był wystawiony Najświętszy Sakrament. Nabożeństwo czterdziestogodzinne jest tradycją i posiada ogromną symbolikę w historii chrześcijaństwa. Nawiązuje do Jezusa, który przed zmartwychwstaniem przebywał w grobie przez 40 godzin.

Pożegnanie Dyrektora Szkoły
Napisane przez 28.02.2019 - 79 czytań - printer
Pożegnanie Dyrektora SzkołyJan Golonka, były dyrektor jankowickiej Publicznej Szkoły Podstawowej, odszedł na emeryturę po ponad trzydziestu latach owocnej pracy. Uroczystość pożegnalna, bardzo dobrze przygotowana przez wszystkich uczniów i Radę Pedagogiczną, odbyła się w sali gimnastycznej szkoły i zgromadziła rzeszę żegnających – przyjaciół, obecnych i byłych samorządowców, dyrektorów placówek oświatowych gminy Olszanka, członków Rady Sołeckiej wsi wraz z panią sołtys oraz przedstawicieli Rady Rodziców.
Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła
Napisane przez 28.02.2019 - 55 czytań - printer
Nabożeństwo ku czci św. Michała ArchaniołaPo wieczornych mszach św. odprawiliśmy nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. Modliliśmy się o duchowe owoce w nadchodzącym Wielkim Poście i dla zbliżających się rekolekcji wielkopostnych.

Kolęda w Przedszkolu, w Wierzbniku
Napisane przez 15.02.2019 - 55 czytań - printer
Kolęda w Przedszkolu, w WierzbnikuW piątek ks. proboszcz odwiedził z wizytą duszpasterską Przedszkole Publiczne w Wierzbniku. Dzieci z wielką cierpliwością oczekiwały gościa. Po wspólnej modlitwie nastąpiło pokropienie wodą święconą całego przedszkola – sal dydaktycznych, szatni, łazienek, pokoju dyrektorskiego przy wspólnym śpiewaniu kolęd. Na koniec ks. Proboszcz przeprowadził krótką pogadankę z przedszkolakami i wszystkim obecnym rozdał obrazki jako pamiątkę z kolędy.

Walentynki – żyjmy na co dzień miłością do Boga i bliźnich
Napisane przez 14.02.2019 - 87 czytań - printer
Walentynki – żyjmy na co dzień  miłością do Boga i bliźnichZ okazji dnia Św. Walentego po każdej mszach św.: w Jankowicach Wielkich o godz. 17.00 i w Wierzbniku o godz. 18.00 każdy uczestnik spotkania eucharystycznego, otrzymał "czekoladową walentynkę” ", która ma przypominać o naszej wyjątkowej miłości w chrześcijaństwie. „Przeżyjmy Walentynki po Bożemu - powiedział ks. proboszcz na końcu mszy św. - żyjąc na codzień miłością do Boga i ludzi tak, jak to czynili pierwsi chrześcijanie. Miłość była ich wyznacznikiem przynależności do wyznawców Chrystusa”.
Powrót pielgrzymów z Ziemi Świętej
Napisane przez 07.02.2019 - 108 czytań - printer
Powrót pielgrzymów z Ziemi ŚwiętejNad ranem o godz. 03.15 ks. proboszcz Czesław Kocoń przywitał w drzwiach kościoła pielgrzymów powracających z Ziemi Świętej. Po tym powitaniu została odprawiona msza św. dziękczynna za szczęśliwy powrót do domu i wszelkie łaski jakie otrzymali w ojczyźnie Jezusa.

Poświęcenie jabłek ku czci św. Doroty
Napisane przez 06.02.2019 - 59 czytań - printer
Poświęcenie jabłek ku czci św. DorotyTradycyjnie w dniu wspomnienia św. Doroty ks. proboszcz poświęcił jabłka.
– Jak bardzo dziś potrzeba ludzi, którzy mają wielką, silną, głęboką wiarę – mówił ks. proboszcz przywołując wytrwałość świętej Doroty. Nie dała się nakłonić do odstępstwa od Chrystusa – także swoim siostrom, lecz skłoniła je do nawrócenia. „Dziękuję, że mnie wezwałeś do swoich niebieskich ogrodów” – modliła się, idąc na męczeństwo.
Poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty
Napisane przez 05.02.2019 - 94 czytań - printer
Poświęcenie chleba i wody ku czci św. AgatyW wielu kościołach 5 lutego - we wspomnienie św. Agaty - święciło się chleb i wodę. Podobnie było także w naszej parafii. Podczas każdej mszy św. w Jankowicach i w Wierzbniku ks. proboszcz dokonał poświęcenia chleba i wody. Za wstawiennictwem świętej mają one chronić nas i nasze domostwa, mieszkania od niebezpieczeństw pożaru i od innych przeciwności.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker