Dożynki - Święto PlonówDrukuj

• 05.09.2021
  • 6 Czytań
Dożynki - Święto PlonówW pierwszą niedzielę września odbyły się Dożynki Parafialne. Święto Plonów tradycyjnie rozpoczęło się dziękczynną Mszą świętą w kościołach na filii w Jankowicach Wielkich o godz. 09.45 i w Wierzbniku – w kościele parafialnym - o godz. 11.00. W mszach św. przewodniczył ks. proboszcz Czesław Kocoń. On też wygłosił okolicznościowe kazanie.

Nocne czuwanie – modlitwa o ustąpienie pandemiiDrukuj

• 04.09.2021
  • 3 Czytań
Nocne czuwanie – modlitwa o ustąpienie pandemiiO godz. 20.30 w I sobotę września rozpoczęliśmy czuwanie modlitewne, które miało charakter nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca.

Nowy rok szkolny – Nigdy nie powróci utracony czasDrukuj

• 01.09.2021
  • 4 Czytań
Nowy rok szkolny – Nigdy nie powróci utracony czasNowy rok szkolny 2021/2022 rozpoczęliśmy mszą św. o godz. 08.00 sprawowaną w intencji dzieci w Jankowicach Wielkich. W czasie kazania ksiądz Czesław Kocoń zachęcał dzieci do solidnej pracy. Aby nie zmarnowali czasu, który został im dany przez Boga.

Zbiórka na rzecz DOMU POKOJU w BetlejemDrukuj

• 04.04.2021
  • 57 Czytań
Zbiórka na rzecz DOMU POKOJU w BetlejemZe względu na obostrzenia sanitarne w tym roku po raz pierwszy w kościele filialnym w Jankowicach Wielkich o godz. 07.00 odbyła się procesja rezurekcyjna.

Uroczyste nieszpory ze ZmartwychwstaniaDrukuj

• 04.04.2021
  • 55 Czytań
Uroczyste nieszpory ze ZmartwychwstaniaO godz. 15.00 w kościele parafialnym odbyły się uroczyste nieszpory. Po błogosławieństwie sakramentalnym każdy uczestnik otrzymał drobny prezent: jajko albo zajączka czekoladowego.

TRIDUUM PASCHALNE - Wielka SobotaDrukuj

• 03.04.2021
  • 50 Czytań
TRIDUUM PASCHALNE - Wielka SobotaWielką Sobotę trwaliśmy na modlitwie przy Bożym Grobie oczekując Jego Zmartwychwstania.

"Credo" VII -..w ciała zmartwychwstanie….Drukuj

• 02.04.2021
  • 36 Czytań
"Credo" VII -..w ciała zmartwychwstanie….W ramach projektu Wydziału Teologicznego UO i Radia DOXA "Akademia Wiary" zapraszamy na ostatni z serii siedmiu wykładów z cyklu "Credo". Prelekcję prezentuje ks. dr hab. Krystian Kałuża, prof. UO - Dyrektor Instytutu Nauk Teologicznych UO

TRIDUUM PASCHALNE - Wielki PiątekDrukuj

• 02.04.2021
  • 47 Czytań
TRIDUUM PASCHALNE - Wielki PiątekTego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawowaliśmy Eucharystii. Ze względu na pandemię Liturgie wielkopiątkowe podobnie, jak wczoraj mieliśmy dwie. W Jankowicach Wielkich o godz. 16.30. W Wierzbniku o godz. 18.00. Na tę liturgię składały się: Liturgia Słowa, adoracja Krzyża i Komunia św.

TRIDUUM PASCHALNE - Wielki CzwartekDrukuj

• 01.04.2021
  • 44 Czytań
TRIDUUM PASCHALNE - Wielki CzwartekW Wielki Czwartek ze względu na obostrzenia były odprawione dwie msze św., aby zmniejszyć liczbę wiernych na jednej mszy św. Pierwsza msza św. o godz. 17.00 w Jankowicach Wielkich.

Duchowa walka z pandemiąDrukuj

• 29.03.2021
  • 41 Czytań
Duchowa walka z pandemiąPo mszach świętych w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku odbyło się nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. Podczas tego nabożeństwa prosiliśmy Boga przez wstawiennictwo św. Michała, aby uchronił naszą parafię od epidemii.

rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny