deutsch polski
Napisane przez 08.05.2019 - 40 czytań - printer
Bierzmowanie08 maja, w środę po południu w parafii św. Michała Archanioła w Grodkowie młodzież naszego dekanatu przyjęła sakrament bierzmowania. Ogółem przystąpiło 110 młodych ludzi. Pośród nich trzynaścioro z naszej parafii.

Sakramentu udzielił bp Andrzej Czaja. Młodzieży życzymy pięknego życia w Duchu Świętym.

Nocne czuwanie
Napisane przez 04.05.2019 - 33 czytań - printer
Nocne czuwanieW I sobotę miesiąca – w kościele parafialnym – w Wierzbniku rozpoczęliśmy tegoroczne nocne czuwania. Nasze spotkanie modlitewne rozpoczęło o godzinie 20.00 nieszporami maryjnymi.

Po nich nabożeństwo przyjęło charakter nabożeństw 5 pierwszych sobót miesiąca, do których zachęcała Matka Boża objawiająca się w Fatimie. Wszystko zakończyło się o północy mszą św.

Św. Florian patron strażaków
Napisane przez 04.05.2019 - 35 czytań - printer
Św. Florian patron strażaków4 maja br. z racji wspomnienia św. Floriana patrona strażaków w kościele filialnym p.w. Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny o godz. 17.00 odbyła się uroczysta msza święta w intencji strażaków. Natomiast w Wierzbniku strażacy uczcili swojego patrona w niedzielę – 05.05.2019 - na sumie o godz. 11.00.

Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski
Napisane przez 03.05.2019 - 26 czytań - printer
Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski3 Maja, w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, a także w rocznicę uchwalenia Konstytucji w 1791 roku modliliśmy się w intencji naszej Ojczyzny. W tym dniu, o godz. 09:45 w Jankowicach Wielkich i o godz. 08.00 i 11.00 w Wierzbniku były sprawowane msze święte o pomyślność dla naszej Ojczyzny.

Nabożeństwa majowe
Napisane przez 01.05.2019 - 33 czytań - printer
Nabożeństwa majoweMiesiąc maj rozpoczęliśmy bardzo uroczyście. W dniu dzisiejszym był połowiczny porządek świąteczny. Msze św. zostały odprawione o godz. 09.45 w Jankowicach Wielkich. Natomiast w Wierzbniku o godz. 11.00. Po mszach św. odbyło się pierwsze nabożeństwo majowe.

Procesja błagalna
Napisane przez 25.04.2019 - 40 czytań - printer
Procesja błagalnaWe wspomnienie świętego Marka Ewangelisty w naszej parafii, jak wielu innych parafiach odbyła się procesja błagalna o urodzaje. Św. Marek Ewangelista jest czczony jako patron rolników, dlatego w Jego święto przeżywane są procesje błagalne.

Wigilia Paschalna. Zmartwychwstanie Pana Jezusa
Napisane przez 21.04.2019 - 39 czytań - printer
Wigilia Paschalna. Zmartwychwstanie Pana JezusaUroczystość Wigilii Paschalnej rozpoczęliśmy o godzinie 23:00 od poświęcenia ognia i paschału. Następnie procesyjnie weszliśmy do kościoła ze śpiewem potwierdzającym, że Chrystus jest Światłością świata. Po procesyjnym wniesieniu paschału do Kościoła wsłuchaliśmy się w Orędzie Wielkanocne. Potem nastąpiła Liturgia Słowa, bardzo tego dnia rozbudowana. W czasie kazania ks. proboszcz mówił o świadkach pustego grobu oraz o ich drodze do wiary w Zmartwychwstałego Chrystusa.

Wielka Sobota
Napisane przez 20.04.2019 - 44 czytań - printer
Wielka SobotaWielka Sobota podobnie jak Wielki Piątek była dniem, w którym w kościołach nie sprawowało się Mszy Świętej. Nasi parafianie gromadzili się w kościele parafialnym na adoracji Najświętszego Sakramentu umieszczonego w symbolicznym Grobie Pańskim. Całą sobotę trwaliśmy na medytacji, skupieniu i rozważaniu śmierci Pana Jezusa.

Wielki Piątek
Napisane przez 19.04.2019 - 37 czytań - printer
Wielki PiątekUroczystość Wielkiego Piątku rozpoczęła się Drogą Krzyżową w kościele parafialnym o godz. 17.30, po której miała miejsce liturgia Męki Pańskiej pod przewodnictwem ks. proboszcza Czesława Koconia.

Wielki Czwartek
Napisane przez 18.04.2019 - 37 czytań - printer
Wielki CzwartekTriduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczęliśmy Mszą Wieczerzy Pańskiej w kościele parafialny o godz. 18.00.

W tym dniu nasza uwaga była skierowana na Eucharystię i Kapłaństwo. Ks. proboszcz w homilii mówił o sakramencie Eucharystii i Kapłaństwa.

Spowiedź przedświąteczna
Napisane przez 15.04.2019 - 47 czytań - printer
Spowiedź przedświątecznaW tym dniu w naszej parafii przeżywaliśmy spowiedź św. przed świętami paschalnymi.:
Najpierw rozpoczęliśmy spowiedź św. w Jankowicach Wielkich o godz. 16.00, a w Wierzbniku o godz. 17.30.

W posłudze pojednania służyli księża - z parafii Gnojna ks. proboszcz Wiesław Drygała, z parafii Kolnica ks. proboszcz Janusz Rył, z parafii Przylesie ks. proboszcz Dariusz Kurzawa i ks. Eugeniusz Bojakowski oraz ks. proboszcz Czesław Kocoń.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker