deutsch polski
Spotkanie dzieci ze św. Mikołajem
Dodane 06.12.2019 - 18 czytań - printer
Spotkanie dzieci ze św. MikołajemŚwięty Mikołaj przybył do naszej parafii 6 grudnia po wieczornej mszy św. w Wierzbniku. Dzieci czekały z niecierpliwością na szczególnego gościa. Gdy pojawił się św. Mikołaj dzieci zaczęły bić brawo. Spotkanie dostarczyło wielu pozytywnych emocji: zarówno najmłodszym, jak i tym troszeczkę starszym. Dziękujemy za wspaniałe prezenty i wielkie uśmiechy, które św. Mikołaj pozostawił na naszych twarzach!
Modlitwa o świętość kapłanów
Dodane 01.12.2019 - 10 czytań - printer
Modlitwa o świętość kapłanówW pierwszą niedzielę adwentu - przed mszą św. w Wierzbniku - od godz. 07.30 do godz. 08.00 odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończyła się modlitwą o świętość kapłanów.

Bądźmy wierni Eucharystii
Dodane 30.11.2019 - 13 czytań - printer
Bądźmy wierni EucharystiiW I niedzielę adwentu rozpoczęliśmy nowy trzyletni program duszpasterski „Bądźmy wierni Eucharystii”. Związku z tym programem ksiądz proboszcz wprowadził do naszego duszpasterstwa parafialnego, co miesięczną adorację Najświętszego Sakramentu. W Jankowicach Wielkich w I sobotę miesiąca przed wieczorną mszą św. Natomiast w Wierzbniku w I niedzielę miesiąca przed poranną mszą św. Adoracja ma nam pomóc na nowe i głębsze relację z Jezusem eucharystycznym.

Nabożeństwo do św. Michała Archanioła
Dodane 29.11.2019 - 15 czytań - printer
Nabożeństwo do św. Michała ArchaniołaPo wieczornych mszach św. zostało odprawione nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Przez wstawiennictwo naszego patrona dziękowaliśmy Bogu za wszelkie otrzymane łaski w minionym roku liturgicznym.

Nasze przymierze z Chrystusem Królem
Dodane 24.11.2019 - 18 czytań - printer
Nasze przymierze z Chrystusem Królem
W ostatnią niedzielę roku liturgicznego w Uroczystość Chrystusa Króla na prośbę Episkopatu Polski po każdej mszy św. odnowiliśmy nasze Przymierze z Chrystusem Królem.

Wieczna Adoracja
Dodane 16.11.2019 - 17 czytań - printer
Wieczna AdoracjaW sobotę w naszej Parafii w kościele filialnym Wniebowzięcia NMP w Jankowicach Wielkich odbyła się Wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wystawienie miało miejsce po mszy św. o godz.11.00. i trwało do wieczornej niedzielnej mszy św. o godz. 17.00 Na zakończenie adoracji została odmówiona modlitwa o nowe powołania kapłańskie.

Modlitwa za Ojczyznę
Dodane 11.11.2019 - 108 czytań - printer
Modlitwa za Ojczyznę
101 lat temu Polska odzyskała niepodległość, z tej okazji wierni z naszej parafii zgromadzili się bardzo licznie na mszach św. w intencji Ojczyzny. Ks. proboszcz wygłosił okolicznościowe kazanie. Po każdej mszy św. odbyło się krótkie nabożeństwo w intencji ojczyzny. Wszystko zakończyło się błogosławieństwem sakramentalnym.

Nocne czuwanie
Dodane 02.11.2019 - 99 czytań - printer
Nocne czuwanie
W dzień zaduszny wieczorem odprawiliśmy ostanie w tym roku nocne czuwanie, które rozpoczęliśmy o godz. 20.00, a zakończyliśmy o północy mszą św.

Dzień Zaduszny
Dodane 02.11.2019 - 132 czytań - printer
Dzień Zaduszny
W Dzień Zaduszny też udaliśmy się na nasze cmentarze, gdzie został odmówiony różaniec za zmarłych poleconych wypominkach.

Uroczystość Wszystkich Świętych
Dodane 01.11.2019 - 117 czytań - printer
Uroczystość Wszystkich ŚwiętychJak co roku w Uroczystość Wszystkich Świętych odbyły się procesje na cmentarze w Jankowicach Wielkich i Wierzbniku. Na filii w Jankowicach Wielkich procesja miała miejsce po mszy św. o godz. 09.45. natomiast w Wierzbniku po mszy św. o godz. 13.00.

Budowanie wspólnoty Kościoła
Dodane 27.10.2019 - 89 czytań - printer
Budowanie wspólnoty KościołaW czwartą niedzielę października obchodziliśmy kolejną rocznicę konsekracji naszych kościołów w Wierzbniku i Jankowicach Wielkich. W tym dniu gościliśmy podczas wszystkich mszy św. o. Henryka Kałuża. On wygłosił kazanie okolicznościowe.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker