deutsch polski
Kolęda w przedszkolu w Jankowicach Wielkich i Wierzbniku
Dodane 31.01.2020 - 49 czytań - printer
Kolęda w przedszkolu w Jankowicach Wielkich i WierzbnikuW ostatni dzień stycznia ksiądz odwiedził z kolędą duszpasterską przedszkola na terenie naszej Parafii. Dzieci oczekiwały gościa z wielką niecierpliwością. Po wspólnym śpiewie kolęd i modlitwie nastąpiło pokropienie wodą święconą całego przedszkola – sal dydaktycznych, szatni, łazienek, pokoju dyrektorskiego i kuchni.

Wizyta duszpasterska w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej
Dodane 31.01.2020 - 35 czytań - printer
Wizyta duszpasterska w Rolniczej Spółdzielni ProdukcyjnejJak co roku, po kolędzie w przedszkolu w Jankowicach Wielkich ks. proboszcz udał się z wizytą duszpasterską do Spółdzielni Produkcyjnej. Zabrał ze sobą grupę przedszkolaków, która śpiewała kolędy. Po modlitwie w intencji pracowników firmy zarówno żyjących jak i zmarłych poświecił wszystkie biura i życzył w tym roku obfitych zbiorów.
Spotkanie w zajeździe
Dodane 30.01.2020 - 74 czytań - printer
Spotkanie w zajeździePo południu w Zajeździe „Rybiorz” w Brzegu odbyło się spotkanie integracyjne grup parafialnych, które w tym roku uczestniczyły w kolędowaniu misyjnym na rzecz Domu Pokoju w Betlejem. Dla dzieci był przygotowany okolicznościowy posiłek.

Kolęda w szkole
Dodane 29.01.2020 - 67 czytań - printer
Kolęda w szkoleW ostatnią środę stycznia w Szkole Podstawowej w Jankowicach Wielkich odbyła się kolęda. Ksiądz Czesław Kocoń w towarzystwie uczniów odwiedził każdą klasę i błogosławił wszystkim na kolejny rok. Poświęcone zostały również wszystkie pomieszczenia. Dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki i zostały poczęstowane cukierkami.

Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła
Dodane 29.01.2020 - 29 czytań - printer
Nabożeństwo ku czci św. Michała ArchaniołaPo wieczornych mszach św. w Jankowicach W. i w Wierzbniku odbyło się nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.

Dziękując W czasie tego nabożeństwa dziękując Bogu za miniony rok prosiliśmy o błogosławieństwo Boże i pomoc w Nowym Roku.

Wieczór kolęd
Dodane 19.01.2020 - 50 czytań - printer
Wieczór kolęd19 stycznia 2020 roku w kościele parafialnym w Wierzbniku odbył się kolejny koncert kolęd. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 17:00. Proboszcz - ks. Czesław Kocoń przywitał przybyłych gości: chór z parafii św. Stanisław biskupa ze Skarbimierza, scholę parafialną oraz wszystkich słuchaczy, wśród których większość stanowili wierni z naszej wspólnoty parafialnej.

Misyjni kolędnicy
Dodane 06.01.2020 - 63 czytań - printer
Misyjni kolędnicyPodczas Mszy Świętej o godz. 09.45 w Jankowicach Wielkich oraz o godz. 11.00 w Wierzbniku w Uroczystość Trzech Króli miało miejsce rozesłanie Kolędników Misyjnych. Dzieci w odpowiednich strojach zebrały się na mszach świętych, a przed błogosławieństwem ks. Czesław Kocoń rozesłał ich na tegoroczną misję kolędowania po naszych rodzinach w parafii. Wyruszyły dwie grupy w każdej miejscowości:

Pierwszy akcent Nowego Roku
Dodane 01.01.2020 - 57 czytań - printer
Pierwszy akcent Nowego RokuPrzed północą spotkaliśmy się w kościele parafialnym w Wierzbniku. W ciszy i w głębokiej refleksji czekaliśmy na ten najważniejszy moment Nowego Roku 2020.

Kiedy dzwony oznajmiły nam, że minęła północ rozpoczęliśmy nabożeństwo, w którym dziękowaliśmy za wszelkie łaski minionego roku. Nowy Rok otworzył się przed nami w Wielkiej Tajemnicy. Wszystko oddaliśmy w ręce Pana Boga.

Zakończenie roku
Dodane 31.12.2019 - 58 czytań - printer
Zakończenie rokuW naszej parafii z okazji zakończenia roku kalendarzowego odbyły się uroczyste Msza św.: o godz. 15.30 w kościele filialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Jankowicach Wielkich oraz o godz. 17.00 w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Wierzbniku. Podczas mszy św. ks. proboszcz dokonał podsumowania wydarzeń w parafii w mijającym roku.

Święto młodzianków
Dodane 28.12.2019 - 53 czytań - printer
Święto młodziankówW sobotę, 28 grudnia 2019 r podczas mszy św. w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku modliliśmy się za nasze dzieci. Po Eucharystii dzieci podchodziły do prezbiterium, gdzie proboszcz udzielił im specjalnego błogosławieństwa.

Poświęcenie wina
Dodane 27.12.2019 - 58 czytań - printer
Poświęcenie winaW święto św. Jana Ewangelisty podczas każdej mszy św. ks. proboszcz poświęcił wiernym wino. Po skończonej mszy św. wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani poświęconym winem.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker