Nowa strona internetowaDrukuj

• 01.11.2020
  • 72 Czytań
Nowa strona internetowaW dniu dzisiejszym serwis internetowy naszej parafii przeszedł gruntowne przeobrażenie. Poza zmianą szaty graficznej został przede wszystkim dostosowany do urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety. Niektóre elementy strony musiały więc ulec zmianie aby ten wymóg spełnić. Starałem się jednak, aby nowy układ był podobny do tego, do którego wszyscy się już przyzwyczaili. Mam nadzieję, że strona nadal będzie dobrze pełnić swoją rolę w społeczności parafii pod wezwaniem Św. Michała Archanioła w Wierzbniku.

Promocja Wierzbnika i Jankowic w Programie Rozwoju Obszarów WiejskichDrukuj

• 04.10.2020
  • 116 Czytań
Promocja Wierzbnika i Jankowic w Programie Rozwoju Obszarów WiejskichStowarzyszenie „Brzesko-Oławska Wieś Historyczna” informuje, że w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Plan Operacyjny na lata 2020-2021, jako Partner Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich realizuje operację pn.: Zechcesz tu zostać. Celem operacji jest promocja obszaru Stowarzyszenia „Brzesko-Oławska Wieś Historyczna” poprzez produkcję i udostępnienie filmu pn. "Zechcesz tu zostać".

Święto dziękczynieniaDrukuj

• 06.09.2020
  • 67 Czytań
Święto dziękczynieniaW pierwszą niedzielę września przeżywaliśmy święto dziękczynienie za tegoroczne plony. Uroczyste msze dziękczynne za plony były sprawowane w Jankowicach Wielkich o godz. 09.45 i w Wierzbniku o godz. 11.00. Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Czesław Kocoń. W swoim kazaniu zachęcał do dzielenia się chlebem i Bożymi darami. „Brat Albert Chmielowski, mówił, że "człowiek powinien być dobry jak chleb", to znaczy powinien się dzielić chlebem i dzielić się sobą”. - mówił

Nocne czuwanieDrukuj

• 05.09.2020
  • 27 Czytań
Nocne czuwanieW I sobotę września w kościele parafialnym w Wierzbniku odbyło się kolejne nocne czuwanie modlitewne w intencji dziękczynienia za święty dzień, jakim jest niedziela. Jednocześnie modlitwą wynagradzając Jezusowi i Maryi za niewdzięczność i bezczeszczenie świętości tego dnia.

Nasze czuwanie modlitewne rozpoczęliśmy o godz. 20.30 - nieszporami maryjnymi. Po nich oddaliśmy cześć i uwielbienie Matce Jezusa poprzez wezwania do Matki Najświętszej.

Rozpoczęcie roku szkolnegoDrukuj

• 01.09.2020
  • 39 Czytań
Rozpoczęcie roku szkolnegoPo kilku miesiącach nauki zdalnej z powodu epidemii koronawirusa Covid-19 i po wakacjach uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny.

We wtorek, 1 września o godz. 17.00 w Jankowicach Wielkich i o godz. 18.00 w Wierzbniku ks. proboszcz sprawował Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego.

Duchowa walka z pandemiąDrukuj

• 29.08.2020
  • 21 Czytań
Duchowa walka z pandemiąPo mszach: porannej w Wierzbniku o godz. 08.00 i wieczornej w Jankowicach Wielkich o godz. 17.00 odbyło się nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. Podczas tego nabożeństwa dziękowaliśmy Bogu za bezpieczne wakacje. Ponadto prosiliśmy Go, aby uchronił naszą parafię od epidemii.

Odnowienie Jasnogórskich ślubówDrukuj

• 26.08.2020
  • 50 Czytań
Odnowienie Jasnogórskich ślubów26 sierpnia, w dniu wspomnienia Matki Boskiej Częstochowskiej zgromadzeni wierni w naszych kościołach podczas mszy św., celebrowanej przez ks. Aleksandra Drożdża- proboszcza parafii Pogorzela dziękowali Matce Bożej za opiekę nad Polską. Tegoroczna uroczystość miała szczególny charakter.

I Rocznica Komunii śwDrukuj

• 23.08.2020
  • 78 Czytań
I Rocznica Komunii śwWażne w naszym życiu wydarzenia, zwykliśmy upamiętniać poprzez obchodzenie ich rocznic. W kształtowaniu dojrzałej wiary takim istotnym wydarzeniem jest I Komunia święta. Dlatego też dzieci klas IV w rok od pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii, świętują jej rocznicę. Obchodziliśmy ją w tym roku ze względu na panującą pandemię dopiero w XXI niedzielę zwykłą. Msza rocznicowa miała miejsce w Wierzbniku o godz. 11.00.

Pielgrzymka dziękczynnaDrukuj

• 18.08.2020
  • 52 Czytań
Pielgrzymka dziękczynnaRankiem 18 sierpnia sprzed kościoła w Wierzbniku wyruszyło pięć samochodów wiozących pielgrzymów – dzieci pierwszokomunijne z rodzicami - na Górę św. Anny oraz do parku Miniatur w Olszowej. Pierwszym celem pielgrzymów było sanktuarium franciszkańskie, czyli Bazylika Mniejsza na Górze św. Anny gdzie o godzinie 11.00 uczestniczyliśmy we mszy św. dziękczynnej za dar I Komunii św. Mszy św. przewodniczył o. Sebastian, który także wygłosił kazanie. W eucharystii koncelebrował ks. proboszcz Czesław Kocoń.

Serce Jezusa – I komunia św.Drukuj

• 16.08.2020
  • 63 Czytań
Serce Jezusa – I komunia św.Ze względu na obostrzenia związane z epidemią, uroczystości komunijne w tym roku zostały przełożone na późniejsze terminy. W każdej parafii wygląda to inaczej. Proboszczowie postawili na terminy majowe i czerwcowe, ale pojawiły się również terminy sierpniowe i wrześniowe, a nawet przyszłoroczne.
W naszej parafii rodzice dzieci I komunijnych z Wierzbnika zadecydowali, że komunia odbędzie się 16 sierpnia. Do grupy z Wierzbnika dołączyło dwóch chłopców z Jankowic Wielkich. Natomiast rodzice pozostałej dwójki dzieci z filii postanowili, że ich pociechy przystąpią w przyszłym roku.
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny