deutsch polski
Modlitwa za Ojczyznę
Dodane 11.11.2019 - 51 czytań - printer
Modlitwa za Ojczyznę
101 lat temu Polska odzyskała niepodległość, z tej okazji wierni z naszej parafii zgromadzili się bardzo licznie na mszach św. w intencji Ojczyzny. Ks. proboszcz wygłosił okolicznościowe kazanie. Po każdej mszy św. odbyło się krótkie nabożeństwo w intencji ojczyzny. Wszystko zakończyło się błogosławieństwem sakramentalnym.

Nocne czuwanie
Dodane 02.11.2019 - 41 czytań - printer
Nocne czuwanie
W dzień zaduszny wieczorem odprawiliśmy ostanie w tym roku nocne czuwanie, które rozpoczęliśmy o godz. 20.00, a zakończyliśmy o północy mszą św.

Dzień Zaduszny
Dodane 02.11.2019 - 60 czytań - printer
Dzień Zaduszny
W Dzień Zaduszny też udaliśmy się na nasze cmentarze, gdzie został odmówiony różaniec za zmarłych poleconych wypominkach.

Uroczystość Wszystkich Świętych
Dodane 01.11.2019 - 51 czytań - printer
Uroczystość Wszystkich ŚwiętychJak co roku w Uroczystość Wszystkich Świętych odbyły się procesje na cmentarze w Jankowicach Wielkich i Wierzbniku. Na filii w Jankowicach Wielkich procesja miała miejsce po mszy św. o godz. 09.45. natomiast w Wierzbniku po mszy św. o godz. 13.00.

Budowanie wspólnoty Kościoła
Dodane 27.10.2019 - 50 czytań - printer
Budowanie wspólnoty KościołaW czwartą niedzielę października obchodziliśmy kolejną rocznicę konsekracji naszych kościołów w Wierzbniku i Jankowicach Wielkich. W tym dniu gościliśmy podczas wszystkich mszy św. o. Henryka Kałuża. On wygłosił kazanie okolicznościowe.

Nabożeństwo fatimskie
Dodane 13.10.2019 - 39 czytań - printer
Nabożeństwo fatimskieW niedzielę 13 października, mszą świętą o godz. 11.00 rozpoczęliśmy ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. proboszcz. W swojej homilii przypomniał przesłanie Matki Bożej, które skierowała do Dzieci Fatimskich podczas ostatniego - październikowego objawienia. Wezwał wszystkich, nawiązując do dnia papieskiego „Wstańmy i chodźmy” do powstania z naszego letargu życia i dawania świadectwa wiary. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek świat, kościół, wspólnoty parafialne i nasze rodziny potrzebują żywych świadków wiary – mówił w swoim słowie kaznodzieja.
Nabożeństwo V pierwszych sobót miesiąca
Dodane 05.10.2019 - 39 czytań - printer
Nabożeństwo V pierwszych sobót miesiącaW I sobotę miesiąca w październiku kontynuowaliśmy nasze nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca. Spotkanie rozpoczęliśmy - jak w poprzednich miesiącach o godz. 20.00 - od uwielbienia Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej. To godzinne uwielbienie poprowadziła para małżeńska Lucyna i Mirosław Śliwa wraz z kilkoma małżeństwami z Kościoła Domowego. O godzinie 21.00 odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.

Nabożeństwa różańcowe – św. Jan Paweł II misjonarzem Matki Bożej
Dodane 01.10.2019 - 45 czytań - printer
Nabożeństwa różańcowe – św. Jan Paweł II misjonarzem Matki BożejNabożeństwa różańcowe rozpoczęliśmy przed wieczornymi mszami św. zarówno w Jankowicach Wielkich jak i w Wierzbniku. Pora ta została wybrana ze względu na dzieci, aby nie musiały wracać późno do domu. Temat duszpasterski tegorocznych nabożeństw jest związany z wyjątkowym jubileuszem 100-lecia narodzin papieża św. Jana Pawła II.

Nabożeństwo św. Michała Archanioła
Dodane 29.09.2019 - 47 czytań - printer
Nabożeństwo św. Michała ArchaniołaW liturgiczne wspomnienie św. Michała Archanioła nabożeństwo ku jego czci było jeszcze jedną okazją, aby podziękować Bogu za tak wspaniałego patrona parafii. Podziękowaliśmy świętemu Michałowi za wszystkie łaski otrzymane na przestrzeni rok. Po modlitwie wdzięczności prosiliśmy o dalszą opiekę. Nabożeństwo zakończyliśmy błogosławieństwem sakramentalnym.

XII Piknik św. Michała Archanioła
Dodane 22.09.2019 - 55 czytań - printer
XII Piknik św. Michała Archanioła22 września po uroczystości odpustowej na zaproszenie księdza proboszcza i rady parafialnej mieszkańcy parafii i okolicznych miejscowości wzięli udział w parafialnym festynie rodzinnym. Festyn corocznie organizowany z okazji wspomnienia św. Michała Archanioła odbywał się na boisku sportowym w Wierzbniku i jak zwykle zgromadził duże grupy wiernych w różnym wieku.

Odpust parafialny
Dodane 22.09.2019 - 37 czytań - printer
Odpust parafialny22 września w naszej parafii przeżywaliśmy odpust parafialny. To szczególna okazja, żeby wyrazić wobec Boga wdzięczność za dar naszego patrona- św. Michała Archanioła. W uroczystej liturgii uczestniczyli ks. Czesław Kocoń – proboszcz naszej parafii oraz o. Zenon – Franciszkanin z Góry św. Anny, który przewodniczył mszy św. i wygłosił kazanie.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker