deutsch polski

Serce Jezusa – I komunia św.
Dodane 16.08.2020 - 4 czytań - printer
Serce Jezusa – I komunia św.Ze względu na obostrzenia związane z epidemią, uroczystości komunijne w tym roku zostały przełożone na późniejsze terminy. W każdej parafii wygląda to inaczej. Proboszczowie postawili na terminy majowe i czerwcowe, ale pojawiły się również terminy sierpniowe i wrześniowe, a nawet przyszłoroczne. W naszej parafii rodzice dzieci I komunijnych z Wierzbnika zadecydowali, że komunia odbędzie się 16 sierpnia. Do grupy z Wierzbnika dołączyło dwóch chłopców z Jankowic Wielkich. Natomiast rodzice pozostałej dwójki dzieci z filii postanowili, że ich pociechy przystąpią w przyszłym roku.
Odpust na filii - „Żyj tak, jak nam pokazała Matka Najświętsza”
Dodane 15.08.2020 - 34 czytań - printer
Odpust na filii - „Żyj tak, jak nam pokazała Matka Najświętsza”Tradycyjnie, 15 sierpnia br., w kościele filialnym w Jankowicach Wielkich odbyły się uroczystości odpustowe ku czci Wniebowzięcia NMP. Msza odpustowa została odprawiona o godz. 12.00. W uroczystościach uczestniczył o. Jozafat - franciszkanin z Wrocławia. Przewodniczył mszy św. i wygłosił okolicznościowe kazanie.
Nabożeństwo fatimskie: Łucja – najważniejsza wizjonerka
Dodane 13.08.2020 - 54 czytań - printer
Nabożeństwo fatimskie: Łucja – najważniejsza wizjonerkaW czwartek, 13 sierpnia 2020 r. przeżywaliśmy kolejne nabożeństwo fatimskie. W tym miesiącu w sposób szczególny modliliśmy się w intencji małżeństw i rodzin. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. proboszcz. W homilii nawiązał do wizjonerki Łucji ukazując jej rolę w przesłaniu fatimskim. „Łucja jako dziecko, a potem jako nastolatka i młoda zakonnica – mówił kaznodzieja - zza krat Karmelu podejmowała wiele różnych działań, by ludzie lepiej poznali Maryję i Ją kochali. Nigdy nie ustała w swoich wysiłkach”.
Dodane 01.08.2020 - 51 czytań - printer
Nocne czuwanie – modlitwa wdzięczności za niedzielę, jako dzień rodziny i prośby, aby każda rodzina przeżywała ją jako dzień świętyW I sobotę sierpnia o godz. 20.30 zgromadziliśmy się w kościele parafialnym w Wierzbniku na kolejnym naszym nocnym czuwaniu. Rozpoczęliśmy go nieszporami Maryjnymi, które zakończył Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Kolejny elementem czuwania była koronka „Jezu, Ty się tym zajmij”, którą prosiliśmy Boga, aby zajął się problemem pandemii w naszej ojczyźnie. Po niej powierzaliśmy wszystko, co jest związane z pandemią Matce Bożej odmawiając różaniec św. - część radosną. Modlitwę maryjną ks. proboszcz rozpoczął następującymi słowami: „Rozważając w radosnych tajemnicach różańca życie Najświętszej Rodziny z Nazaretu, prośmy o łaskę naśladowania tego wzoru przez nasze rodziny”.
Wyjazd na lodowisko TOROPOL do Opola
Dodane 13.02.2020 - 60 czytań - printer
Wyjazd  na lodowisko TOROPOL do OpolaW dniu 13.02.2020 r. został zorganizowany przez Parafię kolejny wyjazd na lodowisko TOROPOL do Opola. To sportowe spotkanie było zorganizowane dla dzieci, które najaktywniej uczestniczyły w roratach oraz dla tych, którzy uczestniczyli w akcji kolędników misyjnych.

Poświecenie jabłek ku czci św. Doroty
Dodane 06.02.2020 - 68 czytań - printer
Poświecenie jabłek ku czci św. DorotyW czwartek, 06 lutego 2020 r. – we wspomnienie św. Doroty pod koniec każdej mszy św. w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku odbyło się tradycyjne błogosławieństwo jabłek. Po poświeceniu ksiądz poczęstował wszystkich uczestników liturgicznego zgromadzenia jabłkami.

Poświęcenie chleba
Dodane 05.02.2020 - 71 czytań - printer
Poświęcenie chlebaW środę, 5 lutego 2020 r. – we wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy w kościołach święci się chleb, wodę i sól. Również w naszych kościołach podczas mszy św. w Jankowicach Wielkich (godz. 17.00) i w Wierzbniku (godz. 18.00) miało miejsce poświęcenie chleba.

Święto Matki Boskiej Gromnicznej
Dodane 02.02.2020 - 59 czytań - printer
Święto Matki Boskiej GromnicznejW tym roku Święto Matki Boskiej Gromnicznej wypadło w niedzielę. Podczas każdej mszy św. ks. proboszcz poświęcił świece gromniczne, a podczas sumy w Wierzbniku odbyła się procesja świec. Każda msza św. zakończyła się błogosławieństwem św. Błażeja, które ma nas chronić przed chorobami gardła.

Spotkanie opłatkowe połączone z zabawą karnawałową
Dodane 01.02.2020 - 75 czytań - printer
Spotkanie opłatkowe połączone z zabawą karnawałowąW lutym, w pierwszą sobotę miesiąca odbyło się kolejne spotkanie opłatkowe. Tradycyjnie rozpoczęliśmy modlitwą i przełamaniem się opłatkiem. Po wzajemnych życzeniach odśpiewaliśmy kilka kolęd.

Kolęda w przedszkolu w Jankowicach Wielkich i Wierzbniku
Dodane 31.01.2020 - 101 czytań - printer
Kolęda w przedszkolu w Jankowicach Wielkich i WierzbnikuW ostatni dzień stycznia ksiądz odwiedził z kolędą duszpasterską przedszkola na terenie naszej Parafii. Dzieci oczekiwały gościa z wielką niecierpliwością. Po wspólnym śpiewie kolęd i modlitwie nastąpiło pokropienie wodą święconą całego przedszkola – sal dydaktycznych, szatni, łazienek, pokoju dyrektorskiego i kuchni.

Wizyta duszpasterska w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej
Dodane 31.01.2020 - 96 czytań - printer
Wizyta duszpasterska w Rolniczej Spółdzielni ProdukcyjnejJak co roku, po kolędzie w przedszkolu w Jankowicach Wielkich ks. proboszcz udał się z wizytą duszpasterską do Spółdzielni Produkcyjnej. Zabrał ze sobą grupę przedszkolaków, która śpiewała kolędy. Po modlitwie w intencji pracowników firmy zarówno żyjących jak i zmarłych poświecił wszystkie biura i życzył w tym roku obfitych zbiorów.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker