deutsch polski
Dożynki
Opublikowano 09.09.2018 - 49 czytań - printer
DożynkiW niedzielę, 09 września, miały miejsce kolejne dożynki w naszej parafii. Rolnicze święto odbyło się w kościele parafialnym w Wierzbniku. Tradycyjnie była msza święta, poświęcenie wieńca dożynkowego oraz przekazanie bochenka chleba przez przedstawiciela rolników - pana Edwarda Rokoszaka. Kazanie okolicznościowe wygłosił ks. proboszcz. Zwrócił uwagę na szczególne powołanie rolnika i na konieczność jego współpracy ze Stwórcą.
Pod koniec mszy św. ksiądz podziękował rolnikom za poświecenie i życzył obfitych zbiorów w następnym roku.
Zbiórka sprzętu
Opublikowano 07.09.2018 - 33 czytań - printer
Zbiórka sprzętuStowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, przeprowadziło w naszej parafii zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, czyli elektrośmieci do recyklingu.
W piątek o godz. 09.30 spod kościoła w Jankowicach Wielkich, a potem spod plebani w Wierzbniku zabrano zużyty sprzęt na rzecz pomocy misjonarzom na całym świecie.

Rozpoczęcie roku szkolnego
Opublikowano 03.09.2018 - 45 czytań - printer
Rozpoczęcie roku szkolnegoO godzinie 8:00, mszą św. w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jankowicach Wielkich uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły rozpoczęli nowy rok szkolny. Mszę św. celebrował ks. proboszcz Czesław Kocoń.

Po nabożeństwie wszyscy zebrani udali się do szkoły, aby uroczyście rozpocząć kolejny rok nauki.

Nocne czuwanie
Opublikowano 01.09.2018 - 29 czytań - printer
Nocne czuwanieW sobotę (01 września 2018 r.) w kościele parafialnym w Wierzbniku odbyło się V nabożeństwo I sobót miesiąca w ramach nocnego czuwania. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy Apelem Jasnogórskim i nieszporami maryjnymi. Następnie ks. proboszcz wprowadził nas w modlitwę różańcową, która zakończyła się 15 minutą medytacją nad tajemnicą różańcową.

Nabożeństwo ku czci św. Michała
Opublikowano 29.08.2018 - 34 czytań - printer
Nabożeństwo ku czci św. MichałaW środę po skończonych mszach św. w Jankowicach Wielkich o koło godz. 17.30, a w Wierzbniku o godz. 18.30 odbyły się nabożeństwa ku czci św. Michała Arch. Poleciliśmy szczególnej opiece św. Michała Archanioła wszystkie rodziny i małżeństwa w naszej parafii.

Odpust w Jankowicach Wielkich
Opublikowano 15.08.2018 - 41 czytań - printer
Odpust w Jankowicach Wielkich15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny nasza parafia, a przede wszystkim wierni z fili w Jankowicach Wielkich przeżywali uroczystość odpustową. Uroczystej sumie o godz. 12.00 przewodniczył i kazanie odpustowe wygłosił o. Michał ze Zgromadzenia Słowa Bożego z Nysy. We mszy św. koncelebrowali ks. proboszcz, ks. Zbigniew Gielczowski i ks. Eugeniusz Bujakowski.

Nabożeństwo fatimskie
Opublikowano 13.08.2018 - 26 czytań - printer
Nabożeństwo fatimskieW poniedziałek 13 sierpnia 2018 roku odbyło się w naszej parafii kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

Podobnie jak w poprzednich miesiącach kazanie w czasie Mszy św., w ramach nabożeństwa fatimskiego, wygłosił ks. Czesław Kocoń.

Czuwanie nocne
Opublikowano 04.08.2018 - 33 czytań - printer
Czuwanie nocneJak co miesiąc w I sobotę miesiąca czciciele Matki Bożej zebrali się w Wierzbniku na nocnym czuwaniu, które było kolejnym nabożeństwem pierwszych sobót miesiąca.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 20.00 nabożeństwem do Matki Bożej Miłosierdzia. Po nim został odmówiony różaniec z długimi rozważaniami do poszczególnych tajemnic.

Nabożeństwo ku czci św. Michała Arch
Opublikowano 29.07.2018 - 22 czytań - printer
Nabożeństwo ku czci św. Michała ArchTym razem nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła odbyło się podczas niedzielnego nabożeństwa. Dzisiaj dziękowaliśmy Bogu za szczęśliwy pobyt grupy Portugalskiej w naszej parafii. Nabożeństwo zakończyło się modlitwą poświęcenia się św. Michałowi, patronowi naszej parafii.

Poświęcenie pojazdów
Opublikowano 22.07.2018 - 29 czytań - printer
Poświęcenie pojazdówPo popołudniowym nabożeństwie, na kilka dni przed liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa /25 lipca/, patrona kierowców i podróżujących, w naszej parafii odbyło się poświęcenie pojazdów: w Jankowicach Wielkich o godz. 14.00, a w Wierzbniku o godz. 15.00.

Podczas nabożeństwa ksiądz proboszcz pobłogosławił kierowców Przenajświętszym Sakramentem, a następnie udawał się na parking przykościelny, gdzie każdy samochód skropił święconą wodą.

Nabożeństwo fatimskie
Opublikowano 13.07.2018 - 31 czytań - printer
Nabożeństwo fatimskiePo pielgrzymce do Wadowic, Oświęcimia, Łagiewnik i Krakowa goście z Portugalii uczestniczyli w naszym spotkaniu fatimskim. Przed wieczorną mszą św. został odprawiony różaniec w języku polskim i portugalskim. Po nim mszę św. odprawiali ks. proboszcz Czesław Kocoń, ks. Zbigniew Gielczowski i ks. Wiktor. Ks. proboszcz przewodniczył mszy św. i wygłosił okolicznościowe kazanie. Po mszy św. odbyła się uroczysta procesja światła wraz z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Po procesji odbyło się zawierzenie Matce Bożej Fatimskiej.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2018                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2018
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion v.7.02.07.       Copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.       Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker