deutsch polski
Rocznica Komunii w Jankowicach Wielkich
Opublikowano 27.05.2018 - 23 czytań - printer
Rocznica Komunii w Jankowicach WielkichW Uroczystość Trójcy Przenajświętszej w czasie Mszy świętej o godzinie 9:45 dzieci z Jankowic Wielkich - obchodziły rocznicę I Komunii świętej. Przypomniały sobie ten uroczysty dzień i na nowo odnowiły przyjaźń ze swoim Przyjacielem - Jezusem. W kazaniu o. Kałuża życzył dzieciom, aby sobie ceniły przyjaźń z Jezusem.

Pielgrzymka dzieci I komunijnych
Opublikowano 22.05.2018 - 26 czytań - printer
Pielgrzymka dzieci I komunijnychTradycyjnie dzieci I komunijne z naszej parafii po swojej uroczystości komunijnej udają się na pielgrzymkę dziękczynną.

W tym roku dzieci z Wierzbnika i z Jankowic Wielkich udały się wraz z rodzicami na pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę. Tam uczestniczyły o godz. 11.00 we mszy św. U tronu naszej Królowej Polski i Królowej rodzin, dziękowały za dar życia, rodziców oraz za dar I Komunii Świętej. Możliwość tak bliskiego wpatrywania się w oblicze Maryi była dodatkowym przeżyciem, które dopełniło owoce tego czasu.
I Komunia Św. Jankowice W.
Opublikowano 20.05.2018 - 23 czytań - printer
I Komunia Św. Jankowice W.Przed jedenastą ks. proboszcz udał się do dzieci zgromadzonych przed bramą wejściową na plac kościelny w Jankowicach Wielkich. Tutaj dzieci poprosiły swoich rodziców o błogosławieństwo Boże. Po nim procesyjnie dzieci udały się do kościoła. Msza św. rozpoczęła się od przedstawienia i wyznania wiary poszczególnych kandydatów do I komunii św. Do Komunii św. zostało przygotowanych 10-cioro dziewczynek:
Kaja Maria Domagała
Julia Marta Furdykoń
Julia Nicola Gruszczyńska
Nikola Estera Kotara
Hanna Kinga Kowalska
Hanna Martyna Perec
Paulina Iwona Siedlecka
Paulina Weronika Stańczyk
Amelia Stopińska
Oliwia Emilia Wątroba
oraz dwóch chłopców:
Mikołaj Mateusz Skwarczyński i Paweł Tomasz Zdunek
Rocznica komunii św. w Wierzbniku
Opublikowano 20.05.2018 - 18 czytań - printer
Rocznica komunii św. w WierzbnikuW Uroczystość Zesłania Ducha św., która kończyła okres wielkanocny na mszy św. o godz. 9.00 w Wierzbniku dzieci z IV klasy dziękowały Bogu za ubiegłoroczny dar I Komunii św. Dzieci przygotowały całą liturgię. Była to okazja, by nie tylko wyrazić wdzięczność, ale poprosić Jezusa eucharystycznego, aby stawał się dla tych dzieci Drogą, Prawdą i Życiem

I Komunia św. w Wierzbniku
Opublikowano 13.05.2018 - 13 czytań - printer
I Komunia św. w Wierzbniku13 maja br. 7 dzieci po raz pierwszy przyjęło do swego serca Pana Jezusa: pięcioro dzieci z Wierzbnika - trzy dziewczynki:
Paulina Cebrat
Wiktoria Cichocka
Wiktoria Wolańska
i dwóch chłopców:
Michała Brączek
Brajan Florek
oraz Oliwka Kałuża z Jankowic Wielkich i Kaja Stolarska z Kolnicy.
7-9.05.2018 Dni Krzyżowe
Opublikowano 09.05.2018 - 16 czytań - printer
7-9.05.2018 Dni KrzyżoweWniebowstąpienie Pańskie jest uroczystością obchodzoną 40 dniu po Wielkanocy lub w niedzielę przypadającą po 40 dniu. W Polsce od 2004 r. na mocy postanowienia Konferencji Episkopatu Polski obchodzi się Wniebowstąpienie Pańskie w niedzielę przed uroczystością Zielonych Świąt. Istotą tej uroczystości jest odejście Chrystusa do Ojca, udział Chrystusowego człowieczeństwa w pełnej chwale Boga Ojca.

Dzień Strażaka
Opublikowano 04.05.2018 - 80 czytań - printer
Dzień Strażaka4 maja br. z racji wspomnienia św. Floriana patrona strażaków w kościele parafialnym p.w. św. Michała Archanioła w Wierzbniku o godz. 18.00 odbyła się uroczysta msza święta w intencji strażaków. Tradycyjnie strażacy wnieśli do kościoła figurę św. Floriana, którą złożono na ołtarzu. Eucharystii przewodniczył proboszcz, który tez wygłosił kazanie okolicznościowe.

Modlitwa w intencji Ojczyzny
Opublikowano 03.05.2018 - 55 czytań - printer
Modlitwa w intencji Ojczyzny3 Maja, w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, a także w rocznicę uchwalenia Konstytucji w 1791 roku modliliśmy się w intencji naszej Ojczyzny. W tym dniu, o godz. 09:45 w Jankowicach Wielkich i o godz. 08.00 i 11.00 w Wierzbniku były sprawowane Msze święta o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Licznie przybyli na nie wierni z naszej parafii.

Życie we wspólnocie. Kocham Polskę
Opublikowano 01.05.2018 - 57 czytań - printer
Miesiąc maj rozpoczęliśmy bardzo uroczyście. W dniu dzisiejszym był połowiczny porządek świąteczny. Msze św. zostały odprawione o godz. 09.45 w Jankowicach Wielkich. Natomiast w Wierzbniku o godz. 11.00. W czasie kazania ks. proboszcz mówił o życiu we wspólnocie. Pokazał to na przykładzie św. Pawła, wokół którego po ukamieniowaniu zgromadził się tłum uczniów. W otoczeniu uczniów św. Paweł odnajduje siłę, by wstać.

Procesja błagalna o urodzaje
Opublikowano 25.04.2018 - 74 czytań - printer
Procesja błagalna o urodzajeW środę 25 kwietnia, w dniu wspomnienie św. Marka ewangelisty zgromadziliśmy się na mszy św., aby tradycyjnie modlić się o błogosławieństwo w pracach polowych. Po mszy św. została odprawiona procesja błagalna o urodzaje. Rozpoczęliśmy ją litania do wszystkich św., która został przerwana przy krzyżu misyjnym – przy kościele.

Prace porządkowe na cmentarzu
Opublikowano 18.04.2018 - 84 czytań - printer
Prace porządkowe na cmentarzuW środę – 18 kwietnia - o godz. 17.00, rada parafialna z Wierzbnika wraz z mieszkańcami podjęli dzieło porządkowania parafialnego cmentarza mieszczącego się poza zabudowaniami wioski. Wierni z ogromnym zapałem zabrali się do grabienia pozostały po zimie liści, suchej trawy i zbierania kamieni, czy rozrzuconych zniczy.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2018                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2018
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion v.7.02.07.       Copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.       Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker