• 29.07.2012
W środę, 25 lipca, w liturgii obchodziliśmy wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. W niektórych parafiach, w tym dniu odbyło się z tej okazji poświęcenie pojazdów.

W naszej parafii takie nabożeństwa w intencji kierowców miały miejsce w XVII niedzielę zwykłą, czyli w ostatnia niedzielę lipca. O godz. 14.00 w Jankowicach Wielkich, a w Wierzbniku o godz. 15.00.

Po tych nabożeństwach ks. proboszcz wyszedł przed nasze kościoły i dokonał poświęcenia pojazdów. Na zakończenie wszyscy głosem klaksonów swoich samochodów podziękowali Bogu za par poświęcenia.

Przy okazji poświęcenia kierowcy złożyli swoje ofiary na rzecz MIWA Polska. W Jankowicach Wielkich 123 zł., a w Wierzbniku 135 zł.. Razem w tym dniu zebrano 258.zł

Dzień Św. Krzysztofa, obchodzony był także jako Dzień Bezpiecznego Kierowcy.