• 10.10.2011
W tym roku Dzień Papieski przeżywaliśmy, jako podziękowanie za dar beatyfikacji Papieża Polaka. Został on przekształcony w Tydzień Papieski trwający od 9 do 16 października pod hasłem „Jan Paweł II – Człowiek Modlitwy”.

Człowiek wielkiej modlitwy

Dzień Papieski ma zawsze wymiar duchowy, intelektualny, naukowy i charytatywny. W ramach kwesty przykościelnej i publicznej były zbierane środki na stypendia edukacyjne. Celem programu stypendialnego jest budowanie żywego pomnika Ojca Świętego Jana Pawła II. Cechę szczególną programu stypendialnego stanowi formacja stypendystów w duchu wartości bliskich błogosławionemu papieżowi Janowi Pawłowi II. W obecnej chwili z programu stypendialnego Fundacji korzysta 2500 młodych ludzi z całej Polski.

Modlitwa za Meksyk

Niedzielne obchody XI Dnia Papieskiego rozpoczęliśmy w sobotę niedzielną mszą św. w Jankowicach Wielkich, a zakończyliśmy sumą w Wierzbniku, którą celebrował ks. Alfons Stiller odprawiając dziękczynną mszę św. za dar beatyfikacji Jana Pawła II.

Po każdej mszy św. odbyła się kwesta na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia. W ramach tej zbiórki na wyżej wymieniony cel zebraliśmy 449, 77 zł:
-w Jankowicach Wielkich 193,37
W Wierzbniku 256,40

Cały dzień papieski zakończyliśmy modlitwą różańcową, w której jeszcze raz przez wstawiennictwo Matki Bożej podziękowaliśmy za dar beatyfikacji Jana Pawła II.