• 16.09.2012
16.09.2012 rozpoczął się drugi Tydzień Wychowania pt. „Wychować … ale jak?”. W kościołach odczytany został list Episkopatu Polski.

Ks. biskupi zwracali się do rodziców dziękując im z całego serca za troskę o wychowanie dzieci w wierze Kościoła. Zapewniali oni także rodziców, że towarzyszą im wsparciem modlitewnym.

Biskupi wyjaśniali w liście, że wychowanie polega na trosce o formację ludzkich serc i ludzkich sumień. Piszą, że prawdziwy wychowawca, to człowiek, który próbuje najpierw dotrzeć do serca wychowywanego, a później podjąć refleksję nad tym, co kryje się we wnętrzu tego, kogo wychowuje. Ważne, żeby pomóc w wydobyciu z dziecka tego, co w nim dobre, szlachetne.

Ojciec św. Benedykt XVI z okazji II Tygodnia Wychowania życzył, by ożywił on współpracę rodziny, szkoły i Kościoła, by zapewnić dzieciom i młodzieży solidną formację intelektualną, kulturową, duchową i chrześcijańską. II Tydzień wychowania zakończył się 22 września.
W tym tygodniu w sposób szczególny naszymi modlitwami w czasie każdej mszy św. objęliśmy rodziców, nauczycieli i tych wszystkich, którzy są odpowiedzialni za wychowanie młodego pokolenia. W tych intencjach przez cały tydzień modliliśmy się podczas każdej mszy św.