• 02.11.2012
Są w życiu naszym dni pełne radości, smutku i refleksji. Na pewno 2 listopad należy do tych dni, w których dokonujemy refleksji nad życiem tych, którzy od nas odeszli, jak i nad naszym własnym życiem. Temu wszystkiemu sprzyja cała oprawa liturgiczna, która poświęcona była modlitwom za osoby zmarłe, a szczególnie za oczekujące na ostateczne zjednoczenie się z Bogiem.

Podobnie jak w uroczystość Wszystkich Świętych zgromadziliśmy się w naszych kościołach na mszach św. za zmarłych w Jankowicach Wielkich o godz. 16.00, a w Wierzbniku o godz. 18.00. Po nich odmówiliśmy różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach i procesyjnie udaliśmy się na cmentarze, gdzie zostały odprawione nabożeństwa za zmarłych.

Odwiedzając cmentarze, pamiętaliśmy o słowach poety, że:
„Smutek, to jest mrok po
zmarłych tu,
ale dla nich są wysokie, jasne światy.
Zapal świeczkę.
Westchnij.
Pacierz zmów.
Odejdź pełen jasności skrzydlatej”.

Więcej zdjęć z Dnia Wszystkich Świetych i Dnia Zadusznego w naszej Galerii.