• 08.11.2012
W Uroczystość Wszystkich Świętych rozpoczęliśmy Oktawę modlitw za zmarłych. Towarzyszyły tym dniom msze św. za zmarłych, a potem modlitwy za naszych bliskich m.in.: wypominki, nasze prywatne modlitwy i szczególny dar dla zmarłych - odpust zupełny. Przez cały tydzień odmawialiśmy różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach. Podczas każdej mszy św. pamiętaliśmy także o naszych zmarłych. Na zakończenie Oktawy odmówiliśmy koronkę za zmarłych.

Tego dnia także uczniowie klasy czwartej wraz z ks. proboszczem udali się na cmentarz do Czeskiej Wsi - do grobu ich wychowawczyni śp. Lilianny Markowskiej, która odeszła od nas po bardzo ciężkiej chorobie w dniu 31 marca 2012. Pani Lilianna głęboko zapadła w serca swoich uczniów.

Po przybyciu na cmentarz dzieci zapaliły swoje znicze i złożyły je na grobie swojej nauczycielki. Później każde dziecko odmówiło „Zdrowaś Maryjo”. Na zakończenie modlitw przesłaliśmy naszą prośbę do Boga o dar wiecznego szczęścia słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci”.

Więcej zdjęć w naszej Galerii.