• 02.12.2012
W I sobotę grudnia o godz. 19.30 w Wierzbniku w kościele parafialnym p/ św. Michała Archanioła miało miejsce spotkanie modlitewne, które ( mimo chłodnych wieczorów) zgromadziło kilka osób, którym bliskie są nabożeństwa maryjne i problemy wiary.

Na wstępie spotkania ks. proboszcz powiedział, że ta dzisiejsza modlitwa będzie zakorzeniona w liturgiczny Rok Wiary. „Człowiek wierzący patrzy na swoje życie z odwagą i ma świadomość tego, że jest przez Kogoś prowadzony. Ten, kto odchodzi od Pana Boga, zapętla się w egoizm. Myśli wtedy tylko o sobie, nie pyta innych „co u ciebie słychać?”. Taki człowiek nie wchodzi w relacje z innymi, bo dobrze mu żyć samemu i bez zobowiązań.

Prośmy Boga podczas dzisiejszego spotkania modlitewnego, abyśmy nigdy nie odeszli od Niego”.

Czuwanie modlitewne rozpoczęło się wezwaniami do Matki Bożej. Następnie został odmówiony różaniec z dopowiedzeniami w intencji pogłębienia naszej wiary. Każda dziesiątka różańca była poprzedzona rozważaniami biblijnymi, które miały nas wprowadzić w prawdziwą jedność z Maryją. Po modlitwie była krótka adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie, której była okazji do spowiedzi św. Czuwanie zostało zakończone o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.