• 03.12.2012
W związku z ROKIEM WIARY rozpoczęliśmy co miesięczną adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której będzie czas na krótką refleksję, osobistą modlitwę i spowiedź św. Adoracja będzie miała miejsce w Jankowicach Wielkich w I soboty miesiąca pół godziny przed wieczorną mszą św., a w Wierzbniku - w I niedzielę miesiąca przed poranną mszą św. Będzie to też czas szukania odpowiedzi o stan naszej wiary: czy autentycznie wierzę? jaka jest moja wiara? czy potrafię przenosić wiarę w życie? Jeśli odpowiedzi na wyżej postawione pytania będą brutalne, to będzie jednocześnie okazja do uzdrowienia tego stanu w sakramencie pokuty. Po raz pierwszy taka inicjatywa liturgiczna miała miejsce:
- w Jankowicach Wielkich, w I sobotę miesiąca - 02 grudnia o godz. 16.30 przed wieczorną - niedzielną mszą św.
- w Wierzbniku przed poranną mszą św. 03 grudnia o godz. 07.30.

„Wiara prowadzi do modlitwy z Bogiem” – oto motto I adoracji Najświętszego Sakramentu. We wstępie adoracji ks. proboszcz modlił się: „Przez wstawiennictwo Wszystkich Świętych pokornie prosimy, abyś pomnożył naszą wiarę i pomógł nam stać się Twoimi świadkami w świecie”. Przez wstawiennictwo świętych dziękowaliśmy Bogu za ich szczególne życie, a jednocześnie prosiliśmy aby Bóg:

- odnowił w nas ducha modlitwy,
- pozwolił usłyszeć i przyjąć wezwanie do nowej ewangelizacji, jakie skierował do nas błogosławiony Jan Paweł II,
- odnowił w swoim Kościele ducha troski o wychowanie młodego pokolenia,
- odnowił w nas ducha wrażliwości na potrzeby i cierpienia braci.

Wszystkie te wezwania były przeplatane krótką ciszą do refleksji. W trakcie tej liturgicznej modlitwy była okazji do spowiedzi św.

Przed błogosławieństwie na zakończenie ks. Czesław Kocoń modlił się o pomnożenie naszej wiary słowami: „Zbawicielu świata, dziękujemy Ci za dar wspólnej modlitwy i adoracji. Przy Tobie rośnie nasza wiara, umacnia się nadzieja, rozpala się miłość. Kończąc naszą wspólną modlitwę, gorąco prosimy Cię o pomnożenie naszej wiary. Spraw, aby nasza wiara stawała się coraz mocniejsza i aby coraz bardziej przemieniała nasze życie. Po tej modlitwie udzielił nam błogosławieństwa i rozpoczęła się msza św.