• 23.12.2012
22 - 23.12.2012  Budowa stajenkiTradycyjnie w tych dniach stawiono choinki w naszych świątyniach. Żywe drzewo postawione w świątyni jest zawsze symbolem życia. Narodzony Chrystus stał się Życiem, które nie gaśnie i nie znika. Jest wiekuiste. W tym roku choinki zostały ofiarowane przez naszych parafian w Jankowicach Wielkich przez Zofię Starzyk i Celinę Pich, a w Wierzbniku przez Mirosława Nędzyńkiego /były nasz parafianin obecnie mieszka w Grodkowie/ i Lilianę Brączek. Świąteczne drzewa były stawiane przez Sławomira Kotara, Antoniego Siedleckiego, Dariusza Zawiła, Marcina Kotara i Dominika Zawiła w Jankowicach Wielkich. Tadeusza Walczak, Wiesława Grochalskiego w Wierzbniku.

Wieczorem w niedzielę rozpoczęto budowę symbolicznej betlejemskiej stajenki. Pani Teresa Basiura, Regina Grochalska i Wiesław Grochalski zajęli się stawianiem stajenki w Wierzbniku. Natomiast Mariusz Kościelniak, Bartek Kościelniak i Paweł Stańczyk w Jankowicach Wielkich.
Tradycja szopek sięga XIII wieku, kiedy to w miejscowości Greccio za sprawą świętego Franciszka z Asyżu miało miejsce pierwsze symboliczne przedstawienie narodzin Jezusa.