• 05.01.2013
Adoracja Najświętszego SakramentuW roku Wiary, w pierwszą sobotę stycznia w Jankowicach Wielkich i w I niedzielę miesiąca w Wierzbniku odprawiliśmy II adorację Najświętszego Sakramentu. Przeżywaliśmy ją w okresie Bożego Narodzenia, dlatego patrzyliśmy w stronę Ogrójca z perspektywy betlejemskiego żłóbka oraz zapowiedzi miecza boleści, który przeniknie serce Maryi. Rozważając tajemnice radosne uczyliśmy się wiary od postaci związanych z Bożym Narodzeniem.

Na zakończenie adoracji ksiądz proboszcz modlił się: „Zbawicielu świata, dziękujemy Ci za dar wspólnej modlitwy i adoracji. Trwaliśmy przy Tobie z Maryją. Jej wiara umacnia naszą wiarę. Jej modlitwa była wzorem naszej modlitwy. Od niej uczyliśmy się adoracji Jezusa. Kończąc tę adorację prosimy Cię, aby nasza wiara nieustannie rosła. Prosimy, abyś przymnożył nam wiary..” Cała adoracja zakończyła się błogosławieństwem sakramentalnym. Po nim ksiądz proboszcz odprawił mszę św.