• 20.01.2013
Spotkanie wspólnoty św. Michała Archanioła. Dzień emigranta i uchodźcyW II niedzielę po Bożym Narodzeniu obchodziliśmy III rocznicę powstania wspólnoty św. Michała Archanioła. Gościem naszej uroczystości był o. Henryk Kałuża – założyciel wspólnoty św. Michała w naszej diecezji Opolskiej. Podczas każdej mszy św. wygłosił nam kazanie na temat: kim są i po co są aniołowie? Aniołowie to duchy, które nie mają ciała. Dlatego są niewidoczni. Aniołowie to posłańcy, którzy przekazują wolę Boga. Aniołowie to stróżowie, którzy się nami opiekują. Aniołowie to ci, którzy nieustanie uwielbiają Boga. To tylko niektóre myśli z kazania o. Kałuży.

W tym dniu także modliliśmy się za emigrantów i uchodźców. ( więcej…)

Po południu w przedszkolu odbyło się spotkanie całej parafialnej wspólnoty św. Michała Archanioła. Spotkanie rozpoczął o. Henryk uzasadniając wielką potrzebę orędownictwa św. Michała we współczesnym świecie. Później odbyło się przyjacielskie spotkanie. Nie zabrakło poczęstunku i śpiewu kolęd. Całe spotkanie przebiegało bardzo życzliwej atmosferze. Padły nawet propozycje, aby przygotować na następnie spotkanie śpiewnik.