• 24.02.2013
II niedziela Wielkiego PostuW II niedzielę Wielkiego Postu obchodzimy Dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Dlatego przed kościołem zbieraliśmy ofiary do puszek na misyjne dzieło pomocy „Ad Gentes”. Zebraliśmy 387zł: w Jankowicach Wielkich 160,50, a w Wierzbniku 226,50. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

"Jeszcze dziś, będziesz ze Mną w raju." – to kolejne słowa Chrystusa, które stały się przewodną myślą Gorzkich Żali. Ks. proboszcz zakończył tę medytację pasyjną takim stwierdzeniem: „Bóg nie wzgardzi mną jak ludzie, nie odrzuci i nie potępi - będzie płakał wraz ze mną nad moją słabością, nad moim grzechem. A jeśli będzie to konieczne - pozwoli się ukrzyżować obok mnie, aby tylko móc mi powiedzieć te najpiękniejsze słowa, jakie tu na ziemi może usłyszeć człowiek: "Jeszcze dziś, będziesz ze Mną w raju."