• 05.03.2013
II część filmu "Bakhita"W tym dniu zebraliśmy się w sali Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej, aby obejrzeć II cześć filmu „Bakhita”. Obejrzeliśmy ją z wielkim przeżyciem. Po projekcji wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem.

Jest kilka (a czasem kilkanaście, bądź kilkadziesiąt) filmów w życiu każdego człowieka – mówił ksiądz proboszcz - które się nigdy nie nudzą, do których powraca się zawsze z takim samym, wielkim, niespożytym entuzjazmem. Dla mnie jednym z takich filmów jest właśnie „Bakhita”, który otworzył mi oczy, jak można uparcie dążyć do poznania Chrystusa i oddać się mu całkowicie na służbę wbrew najbliższemu otoczeniu.

To historia niewiarygodna, przedstawiająca losy niezwykłej kobiety. Widzimy jej niełatwe dzieciństwo, trudny okres dojrzewania i wiele walki ze sobą, aby ostatecznie powiedzieć za worem Maryi: Tak chcę służyć Bogu i ludziom. Ponadto jest prawdziwą historią, która niesie przesłanie przebaczenia pomimo doznanych krzywd.

Film ten jest godny obejrzenia…..
Na zakończenie ks. proboszcz podziękował wszystkim i zaprosił za miesiąc na kolejną projekcję filmu w ramach Roku Wiary.