• 08.03.2013
8 marca 2013 - Dzień Kobiet„Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”
P. de Brantome

Co roku w naszej parafii Dzień Kobiet obchodzi się z niezwykłym szacunkiem. Tak też było tym razem. W obu miejscowościach zostały odprawione msze święte w intencji kobiet.

Na początku mszy św. ksiądz powiedział, że „Dzień Kobiet jest doskonałą okazją do okazania PANIOM szacunku i miłości poprzez ofiarowaną modlitwę eucharystyczną.” W czasie kazania składając życzenia ks. proboszcz stwierdził: „Choć niekiedy trudno nam się do tego przyznać, to jednak zdajemy sobie sprawę, że świat bez Kobiet byłby smutny, nudny i nijaki. Mimo tej rzeczywistości musimy jednak stwierdzić, że wszyscy jesteśmy sobie wzajemnie potrzebni. Tak po prostu nas stworzył Bóg.

Wszystkim Paniom składamy najlepsze życzenia, abyście zawsze były szanowanie i kochane. Oby wasze święto nie trwało tylko przez 24 godziny”