• 19.03.2013
Inauguracja pontyfikatu Papieża FranciszkaNasza Parafia 19 marca dziękowała Bogu podczas każdej mszy św. w Jankowicach Wielkich rano o godz. 08.30 i w Wierzbniku o godz. 18.00 za wybór papieża Franciszka. Liturgii przewodniczył ks. proboszcz Czesław Kocoń.

Witając zebranych ks. proboszcz podkreślił, że wielką radością jest to, że "w dniu dzisiejszym z całym Kościołem powszechnym radośnie łączymy się z Rzymem,gdzie odbywała się inauguracja pontyfikatu nowego Ojca Świętego, papieża Franciszka".

"To dzisiejsze spotkanie jest nie tylko podziękowaniem Bogu za wybór Ojca Świętego, ale i prośbą zanoszoną do Ojca Niebieskiego, aby błogosławił i umacniał papieża Franciszka w jego posłudze Piotra, dla całego Kościoła i świata" – mówił nasz ksiądz.
Na zakończenie mszy św. odśpiewaliśmy Uroczyste Te Deum hymn uwielbienia i dziękczynienia za dar Papieża Franciszka. Jednocześnie otaczamy Ojca Świętego synowską miłością i gorącą modlitwą, wypraszając obfite Boże błogosławieństwo dla Jego Piotrowej posługi.

O godz. 09.30. rozległy się dzwony w naszych kościołach, które oznajmiły rozpoczęcie pontyfikatu Papieża Franciszka.