• 24.03.2013
Niedziela Palmowa, występ zespołu Toque De Silencio24 marca w Niedzielę Palmową czyli Niedzielę Męki Pańskiej, obchodzony był Światowy Dzień Młodzieży. Poświęcenie palm miało miejsce podczas każdej Mszy św. Przed sumą w Wierzbniku mimo mrozu i śniegu odbyła się tradycyjna procesja z palmami.

Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, w którym sprawowaliśmy zbawcze misteria dokonane przez Chrystusa w ostatnich dniach Jego życia.

Po południu w kościele parafialnym odbył się niecodzienny koncert. Nie było dużo instrumentów, tylko solowy śpiew z delikatnym towarzyszeniem gitary i fletu. Wprawdzie muzyka była dość egzotyczna, ale ci, którzy zdecydowali się przyjść do świątyni, wyszli oczarowani i zadowoleni. Nikt nie żałował czasu spędzonego w kościele. Para artystów z Czech Vanda i Jindřich Klapetkovie - wykonywali bowiem muzykę Żydów sefardyjskich, zamieszkujących niegdyś tereny Hiszpanii.

Cieszę się, że aż tylu was przyszło na ten koncert, by posłuchać tego, co płynęło, jak mawiał nasz błogosławiony Papież Jan Paweł II z dusz naszych starszych braci w wierze - mówił ks. Czesław Kocoń, proboszcz wierzbnickiej parafii.

Więcej zdjęć z koncertu duetu "Toque de silencio" w naszej Galerii.