• 20.04.2013
Bierzmowanie - powołanie do świętościBierzmowanie 2013, Bierzmowanie – 2013/
W dniu 20 kwietnia br. w kościele p/w św. Michała Archanioła w Grodkowie dwustu czterdziestu dwóch młodych ludzi przyjęło sakrament bierzmowania. Pośród nich ośmioro z naszej parafii: troje z Wierzbnika i pięcioro z Jankowic Wielkich. Bierzmowania udzielił ks. biskup Paweł Stobrawa. W uroczystości uczestniczyli także księża z całego dekanatu, osoby przygotowujące młodzież do przyjęcia sakramentu oraz świadkowie, znajomi i rodziny bierzmowanych.

Ks. biskup P. Stobrawa w homilii nawiązał m.in. do powołaniu do świętości . Przywołał także wypowiedzi ostatnich papieży: błogosławionego Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka. Ponadto życzył wszystkim, aby byli świadkami wiary. Więcej….. Powołanie do świętości
Bierzmowani oprócz darów Ducha Świętego otrzymali krzyż, jako symbol wiary.