• 12.05.2013
Komunia w Wierzbniku - droga przyjaźni z JezusemDnia 12 maja 2013 r. nasza parafia  przeżywała piękną uroczystość. Czworo dzieci z klasy III przystąpiło pierwszy raz do Komunii  świętej. W tej uroczystej chwili towarzyszyli im rodzice, chrzestni, rodzina, oraz wielu gości.

Mszę św. poprzedziło przed wejściem do kościoła powitanie dzieci i ich rodziców oraz błogosławieństwo udzielone dzieciom przez rodziców. Uroczystość zaczęła się o godz. 11.00, której przewodniczył ks. proboszcz Czesław Kocoń.

Liturgię Słowa przygotowały dzieci, które czytały i śpiewały wyuczone teksty. Kazanie zostało poprzedzone małą sceną na temat wspinaczki na szczyt Góry, która wprowadziła w tegoroczne hasło uroczystości I komunii: „W przyjaźni z Jezusem w drodze na szczyt”. Cała uroczystość przebiegała w przepięknej atmosferze. Więcej…. „Nasza przyjaźń z Jezusem”.

W Wierzbniku na szczególną drogę przyjaźni z Jezusem weszli:
Brączek Oskar
Czechowicz Szymon