• 30.06.2013
W kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Jankowicach Wielkich obchodzona była 50. rocznica I Komunii św.30 czerwca obchodziliśmy XIII niedzielę zwykłą. Była ona w kościele filialnym w Jankowicach Wielkich niecodzienną uroczystością, ponieważ po raz pierwszy w historii parafii została odprawioną dziękczynna eucharystia z okazji złotego jubileuszu przyjęcia I komunii św.

W czasie kazania ks. Proboszcz nawiązując do ewangelii powiedział, że dla Jezusa eucharystycznego bardzo często trzeba osiągnąć umiejętność rezygnacji, wyrzeczeń z wielu przyjemności, aby w ten sposób wyznać Jemu jak ważny jest dla naszego życia i jak mocno Go kochamy. Przez taką postawę pragniemy wyrazić wolę, że pragniemy z nim przejść przez życie. Myślę, że jubilaci tej prawdy doświadczyli na co dzień i wiedzą ile kosztuje wysiłek wyrzeczeń na rzecz Jezusa ukrytego w eucharystii.

Na zakończenie mszy św. ksiądz podziękował inicjatorom tej uroczystości wskazując jak ważną rzeczą jest wspomnienie niektórych faktów, które miały wpływ na nasze życie. Nawiązując do błogosławionego papieża Jana Pawła II przypomniał wszystkim jubilatom, że Papież odwiedzając po raz pierwszy Wadowice po wyborze na Stolicę Piotrową uklęknął na kolana przed chrzcielnicą i modlitewnie podziękował Bogu za dar chrztu i powiedział: „…tu, w tym miejscu wszystko się zaczęło….”.

Nawiązując do tego wydarzenia ks. Proboszcz wskazał jubilatom, że 50 lat temu rozpoczęła się ich droga przyjaźni z Jezusem…. Dlatego życzył im, aby wytrwali w tej przyjaźni do końca życia.