• 07.07.2013
Materialne wsparcie Kościoła na WschodzieCo roku część naszych parafian wyjeżdża na kresy wschodnie. Odwiedzają swoje tereny rodzinne. Jest to też bardzo ważny i emocjonalny wyjazd, ponieważ wracają do swoich korzeni, z których wyrośli. Celem takiego wyjazdu jest duchowe i materialne wsparcie tamtejszych wiernych.

Dlatego, z tej okazji 07.07.2013 roku zorganizowaliśmy w naszej parafii zbiórkę do puszek po każdej mszy niedzielnej. W tym dniu zebraliśmy: 567,40 zł. w Jankowicach Wielkich 205,80 i w Wierzbniku 361,60. Całą kwotę 200 USD ks. Proboszcz przekazał Burmistrzowi gminy Grodków panu Markowi Antoniewicz, który jest mieszkańcem naszej wioski.

Wierni tworzący Kościół Katolicki na Wschodzie, zawsze gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary.