• 15.07.2013
Peregrynacja św. Jana BoskoRelikwie św. Jana Bosko były w Polsce od 27 maja do 17 sierpnia 2013 r. W tym czasie relikwiarz odwiedził ponad 50 miast i miejscowości na terenie całego kraju, w których pracują salezjanie - duchowi synowie Księdza Jana Bosko lub, w których obecny jest charyzmat salezjański.

Obecność relikwii św. Jana Bosko w Polsce stanowiła etap światowej peregrynacji tych relikwii, które od 2009 do 2015 roku mają przemierzyć 130 krajów na 5 kontynentach. Peregrynacja jest jednocześnie częścią przygotowań do obchodów dwusetnej rocznicy urodzin św. Jana Bosko, która przypada w 2015 r.

Nasza parafia nie miała możliwości uczestniczenia w tej peregrynacji, ale ksiądz proboszcz w ramach swojego urlopu uczestniczył w tych wydarzeniach w Szczyrku na Górce. Przed tą figurą modlił się w intencji całej Parafii polecając świętemu dar przemiany naszej wspólnoty i każdego z nas, abyśmy stawali się na co dzień prawdziwymi uczniami Jezusa.