• 28.07.2013
Poświęcenie pojazdówOd wspomnienia św. Krzysztofa, czyli czwartku tego tygodnia do 28 lipca trwał 14. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem nawiązującym do przeżywanego Roku Wiary „Z wiarą niesiemy Chrystusa światu”. W tym tygodniu MIVA Polska - organizacja pomagająca misjonarzom w zakupie środków, zapraszała do wdzięczności za bezpiecznie przejechane kilometry i przebyte podróże, za szczęśliwe powroty do domu, za posiadane pojazdy, które służą pożytkowi naszemu i innym ludziom.

Zwracała się też z prośbą do wszystkich kierowców i podróżujących oraz członków ich rodzin o włączenie się w akcję św. Krzysztof „1 gr za 1 km” i przekazanie za bezpiecznie przejechane kilometry daru na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy, głoszących Ewangelię na krańcach świata.

Nasza parafia włączyła się w tę akcję podczas popołudniowych nabożeństw:

o godz. 14.00 w Jankowicach Wielkich
o godz. 15.00 w Wierzbniku,

w których poświęcono samochody i zebrano ofiary kierowców na cele MIVA POLSKA. W sumie zebrano na ten cel w naszej parafii 214.00 zł., w Jankowicach Wielkich 62.00 zł., w Wierzbniku 152.00 zł.