• 31.08.2013
Pielgrzymka do Zlatych HorW ostatnią sobotę sierpnia Margaretki były na pielgrzymce w Zlatych Hor. Odwiedziły Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych (Maria Hilf) na Přičnym vrchu koło Zlatych Hor. Sanktuarium powstało w miejscu narodzin prudnickiego radnego - Martina Tannheisera, którego matka ukryła się tu podczas wojny trzydziestoletniej. W związku z tą historią zlatohorska Matka Boża jest patronką dzieci poczętych nienarodzonych.

Wyruszyliśmy rano o godz. 08.30. Pielgrzymkę rozpoczęliśmy w autokarze modlitwą o duchowe owoce tej pielgrzymki. Po przybyciu na miejsce okazało się , że msze możemy mieć dopiero o 11.30 razem z pielgrzymami Bodzanowa. Czekając na mszę św. czas wypełniliśmy na zakup pamiątek z tego cudownego miejsca. Niektórzy zrobili sobie poranne śniadanie. Po tej integracyjnej przerwie przystąpiliśmy do ołtarza razem z pielgrzymami z Bodzanowa. Ks. proboszcz odprawiał mszę dziękczynną w intencji Margeretek. Okazało się, że ta grupa z Bodzanowa to członkowie stowarzyszenia przyjaciół misji, którzy odbywali w Bodzanowie rekolekcje.

Na zakończenie tych rekolekcji przybyli do Sanktuarium w Zlatych Hor. Dlatego na zakończenie mszy św. wszyscy otrzymali błogosławieństwo rozesłania misyjnego. Po mszy św. o. Mariusz – oblat rozdała naszej grupie kalendarze misyjne na rok 2014. Nasze spotkanie z Matką Bożą zakończyliśmy dziesiątką różańca, którą w sposób szczególny objęliśmy chorych Marię Figurą i Macieja Domagała oraz wszystkie intencje z którym przybyliśmy do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Wspólne zdjęcia z tego miejsca zamknęły naszą obecność na tym cudownym miejscu. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się Caritasowskim ośrodku „Skowronek” w Głuchołazach, gdzie spożyliśmy obiad. Po obiedzie zwiedziliśmy mały ogród w którym spotkaliśmy różne zwierzęta. Pod wieczór wróciliśmy do domu z pięknym wrażeniami i przeżyciami religijnymi.