• 01.09.2013
Rozpoczęcie roku szkolnegoUroczystą Mszą św. w kościele filialnym p/w Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jankowicach Wielkich rozpoczął się nowy rok szkolny 2013/14 dla dzieci miejscowej Publicznej Szkoły Podstawowej. Mszę św. odprawił i kazanie wygłosił ks. proboszcz Czesław Kocoń. Skierował do zgromadzonych nauczycieli, rodziców i uczniów pełne zachęty słowa, aby zaprosiły Pana Jezusa do swojej nauki i całorocznej pracy. „Wypoczynek jest dobry i potrzebny – mówił - ale człowiek rozwija się poprzez pracę”. Dlatego zachęcił do nauki od samego początku i wskazał, że w sprawach, które będą przekraczać możliwości, warto zwracać się do Jezusa. „Pamiętajmy jednak, że nie jesteśmy w tym sami. Zapraszajmy Jezusa do tych spraw i sytuacji, z którymi sami nie dajemy sobie rady. On nie zrobi tego za nas, ale pomoże i razem na pewno się uda.” Kazanie ksiądz zakończył słowami: „Niech ten rok będzie czasem zdobywania wiedzy, ale też i dyscypliny. Wymagajmy sami od siebie. Kładźmy solidne fundamenty pod swoje życie. Nie żałujmy czasu, ani wysiłku.”

Tuż po Mszy św., w szkole na holu, miało miejsce spotkanie rodziców, nauczycieli i uczniów z dyrektorem szkoły panem Janem Golonką. Dyrektor powitał zgromadzonych, szczególnie uczniów klas pierwszych/18 uczniów/, zaczynających dopiero swoją przygodę ze szkołą, przedstawił nową wychowawczynię I klasy - panią Teresę Rąpała. Dalej nastąpiła część informacyjna, po której dyrektor życzył wszystkim udanej i owocnej pracy w nowym roku szkolnym i zaprosił uczniów na spotkanie z wychowawcami klas. W tym roku szkolnym naukę w zespole szkolno-przedszkolnym w Jankowicach Wielkich rozpoczęło 127 uczniów:

83 uczniów szkoły podstawowej i 44 dzieci w oddziałach przedszkolnych:
29 dzieci w Publicznym Przedszkolu w Jankowicach W.
15 dzieci w Publicznym Przedszkolu w Czeskiej Wsi.

Wieczorem tego samego dnia rozpoczęcie roku szkolno-katechetycznego nastąpiło w Wierzbniku. Msza św. została odprawiona o godz. 18.00. Dzieciom, rodzicom i nauczycielom ks. proboszcz życzył, aby ten nowy rok szkolny był dla wszystkich pomyślny, oraz by w wszystkich poczynaniach towarzyszyło Boże Błogosławieństwo.

Na zakończonej mszy św. dzieci z I klasy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.