• 14.09.2013
Parafialna pielgrzymka na Górę św. AnnyW sobotę rano wyruszyliśmy na Uroczystości Podwyższenia Krzyża na Górze św. Anny. Tradycyjnie w tej Diecezjalnej Pielgrzymce uczestniczymy od kilkunastu lat. Dlatego możemy powiedzieć, że jest to już nasza parafialna pielgrzymka. Przez cały dzień pielgrzymowaliśmy po dróżakch kalwaryjskich, które zakończyły się nabożeństwem świec w Grocie Lourdzkiej. Razem z wiernymi podczas tego nabożeństwa modlili się biskupi gliwiccy i opolscy: Jan Wieczorek, Jan Kopiec, Andrzej Czaja i Paweł Stobrawa. Gościem był abp Szczepan Wesoły, które wygłosił kazanie. W nim abp Szczepan Wesoły podkreślał, że Kościół jest własnością Chrystusa i nie może zmieniać przykazań ani zasad.

– Nie upodobniajcie się do świata, upodobniajcie się do Chrystusa, zachęca nas św. Paweł. Niektórzy mówią: Chrystus – tak, Kościół – nie. To jest wyraz ignorancji. Po zmartwychwstaniu nie istnieje Chrystus bez Kościoła. Wy tutaj jesteście świadkami wiary. Bądźcie nimi wszędzie gdzie pójdziecie. I pamiętajcie, że jako chrześcijanie musimy zawsze iść pod górę – mówił abp Wesoły.

W czasie nabożeństwa przypominano pobyt Jana Pawła II na Górze św. Anny (30 lat temu – w 1983 roku) i jego nauczanie o krzyżu podczas pielgrzymek do Polski.

Całe nabożeństwo zakończyło się o godz. 21.00. Po nim wyruszyliśmy do naszych domów. Pełni nowej mocy wiary wszyscy stwierdzili, że za rok wracamy na nasze obchody kalwaryjskie.