• 06.10.2013
Jesienna zbiórka płodów ziemi dla naszego SeminariumTradycyjnie w okresie jesiennym, a dokładnie w tygodniu miłosierdzia jest organizowana w naszej diecezji zbiórka płodów rolnych na rzecz seminarium. Dlatego w naszej parafii została zorganizowana zbiórka na rzecz domu formacyjnego młodych kapłanów. Złożono ziemniaki, ale także różnego rodzaju zboże, oraz buraki i inne warzywa. W Jankowicach Wielkich wierni zakupili nawet mąkę i cukier.

Tych darów w tym roku nie było za wiele, ponieważ ze względu na suszę w czasie lata zbiory były mniejsze. Podobnie jak w ubiegłym roku zbiórka od wiernych została ubogacona darami zakładów rolnych z naszej parafii: Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych z Jankowic Wielkich i Wierzbnika oraz Spółki Rolnej „Janpol” z Jankowic Wielkich.

Wierzę jednak, że każdy gest solidarności z naszym Seminarium Duchownym wraca do ofiarodawców w postaci błogosławieństwa. Dlatego wszystkim moim parafianom, którzy okazali gest dobroci składam serdeczny „Bóg zapłać”.