• 22.10.2013
Bezcenny skarbSzczególnym dniem był dla nas 22 października. W tym dniu wspominaliśmy liturgicznie błogosławionego Jana Pawła II. We wszystkich mszach św. dziękowaliśmy za dar błogosławionego i wkrótce świętego Papieża oraz modląc się za jego wstawiennictwem oddawaliśmy naszą parafię w Jego opiekę.

W homilii ks. proboszcz mówił miedzy innymi o wielkim bezcennym skarbie: „Pamięć o papieżu Polaku szczególnie odradza się w dniach takich jak ten, gdy liturgicznie wspominamy błogosławionego Jana Pawła II. Dla większości z nas jest on bardzo bliski. Przez większość życia towarzyszył nam w najważniejszych chwilach – zarówno w wymiarze prywatnym, jak i narodowym. Widywaliśmy go co niedziela w naszych domach, gdy błogosławił na Anioł Pański ze swego watykańskiego okna. Widywaliśmy go w kościołach, gdy spoglądał na nas z licznych portretów i kierował do nas kolejne papieskie dokumenty. Widywaliśmy go wreszcie w naszych miastach, na naszych ulicach i placach, gdy pielgrzymował do Ojczyzny po to przecież, by nas spotkać. Pamięć o tamtych wydarzeniach to bezcenny skarb, który Bóg powierzył w nasze ręce, abyśmy go przechowali i przekazali następnym pokoleniom”.