• 03.11.2013
Adoracja - Ufność w miłosierdzie Boże„Ufamy Bożemu miłosierdziu” pod takim hasłem przeprowadziliśmy adorację Najświętszego Sakramentu w I niedzielę listopada. Adoracja miała miejsce w Wierzbniku przed poranną mszą św. o godz. 07.30. Rozpoczęliśmy ją podobnie jak na filii w Jankowicach Wielkich od wyznania wiary.

Modlitwę dziękczynienia i uwielbienia poprzedziła koronka do Miłosierdzia Bożego. Następnie ks. proboszcz zachęcił wszystkich do modlitwy za wszystkich ludzi: „Klęcząc przed Tobą, najlepszy Panie, ogarniamy myślą i modlitwą naszych braci i siostry, znanych i nieznanych, wszystkich, którzy polecają się naszym modlitwom i wszystkich, których Ty postawiłeś na naszej drodze życia”.

Prośby o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, o pomoc dla rodzin, szczególnie tych, które przeżywają trudności, o błogosławieństwo dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, aby pozostali wierni Chrystusowi, a także o pomnożenie naszej wiary poleciliśmy Miłosiernemu Bogu przez wstawiennictwo Matki Najświętszej odmawiając dziesiątkę różańca św.

Na zakończenie otrzymaliśmy błogosławieństwo sakramentalne. Po nim ks. proboszcz odprawił mszę św.