• 12.11.2013
Film "Cristiada"Film „Cristiada” /1240146, 1240148,
We wtorek o godz. 17.30 w Jankowicach Wielkich w sali Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej odbyła się projekcja filmu „Cristiada”. Był to kolejny film z okazji Roku Wiary. Na filmie zgromadziła się mała grupa przedstawicieli z naszej parafii i nie tylko. Film obejrzeli dorośli, dzieci i młodzież. Wywarł on tak mocne wrażenie, że pod koniec nie tylko niektórzy nie ukrywali łez, ale po projekcji przez kilka minut wszyscy trwali w milczeniu. Na koniec ks. proboszcz podziękował wszystkim uczestnikom za uczestnictwo w naszym programie „Dobry film na Rok Wiary” i odmówił litanię do błogosławionego Jose Sanchez del Rio polecając siebie i całą parafię jego opiece.

O filmie "Cristiada" - za oficjalną stroną filmu: www.cristiada.pl:
„Cristiada” opowiada historię grupy kobiet i mężczyzn (w większości postaci autentyczne), z których każdy decyduje się na podjęcie największego ryzyka dla dobra swoich rodzin, wiary i przyszłości swojego kraju.

Fabuła filmu przybliża skrywane przez lata prawdziwe wydarzenia Powstania Cristeros, które w latach 1926-1929 wstrząsnęło Meksykiem. Obsadzie „Cristiady” przewodzi Andy Garcia, odgrywający rolę generała Gorostiety, wojskowego w stanie spoczynku, który przyglądając się z żoną (Eva Longoria) temu, jak Meksyk pogrąża się w brutalnej wojnie domowej, wzbrania się z początku przed zaangażowaniem w sprawę. Jednakże wkrótce staje się porywającym tłumy przywódcą, zdolnym do złożenia ofiary z własnego życia. Zmienia bandę prześladowanych za wiarę, nieudolnych rebeliantów w bohaterów będących siłą, z którą trzeba się liczyć.
Generał ma niewielkie szanse w walce z wszechwładnym i bezwzględnym prezydentem Plutarco Callesem (nazywanym „antychrystem”), ale ludzie, których spotyka na swej drodze, młodzi idealiści, zadziorni renegaci, a przede wszystkim jeden, niezwykły nastolatek imieniem Jose, uświadamiają mu, że odwaga i wiara mogą narodzić się nawet wtedy, gdy już nie można liczyć na sprawiedliwość.

Obsada - m.in.:
Andy García - generał Enrique Gorostieta Velarde,