• 15.11.2013
Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznegoKirche in Not - Pomoc Kościołowi w Potrzebie - jest Stowarzyszeniem Kościoła Katolickiego od 1947 roku pomaga ludziom będącym w trudnej sytuacji: wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, kataklizmów oraz cierpiącym w ustrojach totalitarnych. Kirche in Not wspiera także polskie zgromadzenia kontemplacyjne oraz polskich misjonarzy na całym świecie.

Aby budować kolejne studnie, szkoły, szpitale, polska sekcja Kirche in Not w porozumieniu z księżmi biskupami prowadzi w diecezjach całego kraju zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (zużyte komputery, drukarki, telefony, telewizory, pralki, odkurzacze, pozostałe sprzęty AGD i RTV itp.)

Zbiórka elektrośmieci przed naszymi kościołami w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku odbyła się w piątek 15 listopada Dziękujemy wszystkim, którzy dostarczyli wspomniane odpady na plac przed plebanią w Wierzbniku i kościołem w Jankowicach Wielkich, skąd odebrali je przedstawiciele stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.