• 17.11.2013
Akcja na pomoc FilipinomW większości parafii w naszej diecezji w XXXIII niedzielę zwykłą na prośbę biskupa ordynariusza Andrzeja Czai trwała zbiórka pieniędzy dla poszkodowanych przez tajfun na Filipinach. Przed kościołami naszej parafii po każdej mszy św. w tym dniu czekali ministranci z puszkami. Liczyła się każda złotówka, bo tych, którzy ucierpieli wskutek żywiołu może być nawet 12 milionów.

To był najsilniejszy cyklon tropikalny na ziemi. Potężne fale, dochodzące do siedmiu metrów wysokości zmiatały wszystko co napotkały po drodze. Najnowsze raporty mówią o co najmniej ponad 4 tysiącach zabitych. Koszt wyrządzonych szkód jest szacowany nawet na 19 miliardów dolarów.

W tym dniu na pomoc dla poszkodowanych przez tajfun na Filipinach zebraliśmy w naszej parafii: 736.70 w Jankowicach Wielkich 408.10, a w Wierzbniku 328.60