• 07.12.2013
AdoracjaTradycyjnie w I sobotę miesiąca przed wieczorna mszą św. w Jankowicach Wielkich i w I niedzielę miesiąca przed poranną mszą św. w Wierzbniku miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu. Tym razem adoracja była poświęcona rodzinie w związku z ogłoszonym Rokiem Rodziny w metropolii górnośląskiej.

Na zakończenie ks. proboszcz odmówił litanię do Świętej Rodziny, prosząc Ją o wstawiennictwo u Boga za naszymi rodzinami i małżeństwami. Przed błogosławieństwem końcowym modliliśmy się w intencji nowo wybranego Biskupa pomocniczego dla diecezji opolskiej ks. prałata Rudorfa Pierskały

Komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce
Ojciec Święty Franciszek
mianował ks. prał. Rudolfa Pierskałę, kanclerza kurii diecezji opolskiej biskupem pomocniczym tejże diecezji, przydzielając mu stolicę tytularną Semina.

Warszawa, 7 grudnia 2013 roku.
† Celestino Migliore, Nuncjusz Apostolski