• 20.12.2013
Sakrament pojednania przed świętami Bożego Narodzenia„Ci zaś, którzy przystępują do sakramentu pokuty, otrzymują od miłosierdzia Bożego przebaczenie zniewagi wyrządzonej Bogu i równocześnie dostępują pojednania z Kościołem, któremu, grzesząc zadali ranę, a który przyczynia się do ich nawrócenia miłością, przykładem i modlitwą” (KKK 1422).

W piątek przed czwartą niedzielą adwentu w naszej parafii odbyła się spowiedź przedświąteczna:

- W Jankowicach Wielkich o godz. 16.00
- W Wierzbniku o godz. 17.30

Można by powiedzieć, że był to dzień pojednania, dzień refleksji nad naszym życiem, dzień korekty własnej drogi wiodącej przecież nieustanie i nieuchronnie ku ostatecznemu spotkaniu z Bogiem – Ojcem i Sędzią.

Na nowo uświadomiliśmy sobie, że to nie tylko święta nas mobilizowały do spowiedzi, ale przed wszystkim grzech, który nas oddala od Boga i bliźniego.

W posłudze pojednania służyli nam ks. proboszcz Czesław Kocoń oraz księża z naszego dekanatu grodkowskiego: ks. proboszcz Dariusz Kużawa z parafii św. Stanisława biskupa i męczennika z Przylesia Brzeskiego, ks. proboszcz Janusz Rył z parafii św. Wawrzyńca z Kolnicy oraz ks. Proboszcz Wiesław Drygała z parafii Matki Bożej Różańcowej z Gnojnej.