• 24.12.2013
"Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!"Betlejemskie Światło Pokoju wzorem lat ubiegłych do naszej parafii dotarło przed wigilią. Do Polski dotarło już Betlejemskie Światło Pokoju, które słowaccy skauci przekazali harcerzom z ZHP podczas nocnych uroczystości z 14 na 15 grudnia w zakopiańskim sanktuarium maryjnym na Krzeptówkach. Od tego dnia światło to pielgrzymuje po całej Polsce. Do nas dotarło w Wigilię Bożego Narodzenia. Światło Betlejemskie, które zostało zapalone w Grocie Betlejemskiej zostało przekazywane w tym roku pod hasłem. „Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!” – To nawoływanie do podjęcia wyzwania stania się lepszym, zaproszenie do pracy nad sobą, niepowtarzalny czas na zmianę siebie. Wiemy, że tylko autentyczny przykład pociąga za sobą innych, dlatego sami wymagajmy najwięcej od siebie. Wierzymy, że każdy z nas posiada w sobie dobro, którym może zarażać innych.

Podczas porannej mszy św. 24.12.2013 czyli w wigilię, ks. proboszcz przekazał światło betlejemskie wszystkim chętnym z naszej parafii, którzy pragnęli zabrać to światło do swoich domów rodzinnych. Można je było zabrać ze sobą, odpalając znicz lub świecę.

Na mszy św. porannej zgromadziły się dzieci i młodzież, którzy uczestniczyli w tegorocznych roratach. To spotkanie zakończyło 4 tygodniowy trud przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia. Uczestnicy rorat nie tylko codziennie otrzymywali naklejki, które następnie naklejali na otrzymane wcześniej plansze, ale otrzymywali codziennie zadanie do wykonania. Wypełnienie ich pozwoliło się lepiej przygotować do świąt i poczuć atmosferę tej niezwykłej nocy. Na końcu mszy św. każdego dziecko otrzymało drobny prezent.