• 27.12.2013
Jubileusz 50 - lecia małżeństwaW drugi dzień świąt do radości Narodzenia Pańskiego dołączyło również świętowanie jubileuszu 50-lecia sakramentalnego związku małżeńskiego państwa MARII I WŁADYSŁAWA MARSZAŁKÓW. Podczas dziękczynnej Mszy św. o godz. 12.30 w rodzinnej atmosferze uroczyście odnowili swoją przysięgę małżeńską przyzywając wstawiennictwa Ducha Świętego. Ks. Proboszcz wręczył im poświęcone złote medaliki – ich wzajemny prezent jubileuszowy.

Niech przykład tak pięknego Złotego Jubileuszu Małżeństwa pobudzi nas do wierności, miłości i znoszenia wszelkich trudności w naszych rodzinach, biorąc przykład i wzór ze Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i św. Józefa.

Polecajmy naszej pokornej modlitwie dostojnych Jubilatów wypraszając im zdroje Bożych łask. Jednocześnie zachęcamy do tak uroczystego obchodzenia swoich jubileuszów ślubnych 25 i 50 -lecia.

Motto:
„W żadnych okolicznościach wartość
małżeństwa ,tego nierozerwalnego związku
miłości dwojga osób nie może być poddawana
w wątpliwość. Jakiekolwiek rodziłyby się
trudności, nie można zrezygnować z obrony
tej pierwotnej miłości, która zjednoczyła dwoje
ludzi i której Bóg nieustannie błogosławi.
Małżeństwo jest drogą świętości nawet wtedy, gdy staje się drogą krzyżową."