• 28.12.2013
Błogosławieństwo dzieci28 grudnia Kościół obchodził Święto Młodzianków, czyli dzieci betlejemskich pomordowanych na rozkaz Heroda. Podobnie jak w latach ubiegłych, w tym dniu w wielu miejscach w Polsce odprawiane były Msze święte w intencji rodzin i poszanowania ludzkiego życia.
Choć dzieci betlejemskie w dniu rzezi były jeszcze nieświadome, oddały życie za Chrystusa. Tradycja podkreśla, że otrzymały one chrzest krwi i nazywa ich "pierwocinami Kościoła". Ich kult rozpoczął się już w II wieku.

Podczas porannych mszy św. w Wierzbniku o godz. 08.00 i w Jankowicach W. o godz. 09.00 miało miejsce tradycyjne błogosławieństwo dzieci.

Tak bardzo dziś potrzebna jest modlitwa za dzieci, aby mogły się narodzić. Ale również potrzebna jest modlitwa za dzieci już narodzone, abyśmy zostały wychowane na dobrych ludzi.
Zachęcamy wszystkich do częstej modlitwy w intencji życia i dobrego wychowania dzieci zgodnie z Bożym zamysłem i prawdziwą moralnością. Aby prawdziwa wartość rodziny nie została zniszczona.