• 27.01.2014
Dzień IslamuW poniedziałek 27 stycznia obchodziliśmy XIV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Tym razem pod hasłem: "Szerzenie wzajemnego szacunku przez edukację". Na początku kazania podczas mszy św. ks. proboszcz powiedział: „Kościół zachęca dziś do modlitw poświęconych islamowi i do dialogu. Skoro Kościół ustanowił Dzień Islamu, czyli dzień dialogu katolicyzmu z tą religią, to znaczy, że widzi w tym sens. I to nie tylko dla Kościoła jako instytucji, ale dla ludzi Kościoła – dla każdego z nas.

Wezwanie do dialogu wcale nie musi oznaczać zachęty do zwykłej rozmowy”. Co może taki dzień dać nam wiernym Kościoła Katolickiego? Na to pytanie ksiądz kaznodzieja odpowiedział pod koniec swojego kazania: „..Niech ten dzisiejszy dzień stanie się impulsem do poszukania jakichś informacji na temat islamu i muzułmanów i do modlitwy za nich. Prawda o tej religii i jej wyznawcach będzie prawdziwym dobrem, które zdobędziemy dzięki nim. Wówczas nasz osobisty dialog z islamem będzie dopełniony”.