• 02.06.2014
Pielgrzymka dzieci I komunijnych do Wadowic02 czerwca w poniedziałek odbyła się pielgrzymka dziękczynna dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Tym razem celem pielgrzymki były Wadowice. Inspiracją pielgrzymki była kanonizacja Jana Pawła II i temat tegorocznej uroczystości I komunijnej „Jan Paweł II w domu Ojca”. O godz. 11.00 w kościele parafialnym w Wadowicach, gdzie był ochrzczony św. papież Jan Paweł II, uczestniczyliśmy we Mszy św. odprawionej przez ks. Czesława.

Po mszy św. zwiedzaliśmy bazylikę mniejszą. Na dłużej zatrzymaliśmy się przy chrzcielnicy, przy której został ochrzczony Karol Wojtyła. Ks. proboszcz wspominając ten moment przypomniał słowa Papieża, który mówił o tym wydarzeniu:

„Przy tej chrzcielnicy zostałem przyjęty do łaski Bożego synostwa i do wiary Odkupiciela mojego, do wspólnoty Jego Kościoła, w dniu 20 czerwca 1920 roku. Rodzice, dając mi to imię, chcieli powierzyć mnie opiece św. Karola Boromeusza”.

„Tu, w tym mieście, w Wadowicach, wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła, studia się zaczęły i teatr się zaczął. I kapłaństwo się zaczęło”.
Całe nasze spotkanie przy chrzcielnicy zakończyliśmy modlitwą dziękczynną za dar kanonizacji Jana Pawła II.

Po tych przeżyciach duchowych udaliśmy się na wadowickie kremówki. Drugim celem wyprawy, bardziej rekreacyjnym, był Inwałd, a w nim Park Miniatur, mini lunapark i Średniowieczna Twierdza. W pielgrzymce uczestniczyło łącznie 51 osób.