• 18.12.2011
18 grudnia br. w świetlicy wiejskiej/ w byłym budynku szkolnym/ w Wierzbniku, z inicjatywy Koła Gospodyń z Wierzbnika, a przede wszystkim pani sołtys Bogumiły Pawlak odbyło się spotkanie opłatkowe dla emerytów, rencistów i osób samotnych. Na twarzach zaproszonych osób widać było uśmiech i radość, bo poczuli się w częścią licznej rodziny i nie sposób było czuć się osamotnionym.

Pani Sołtys Bogumiła Pawlak przywitała gości – przewodniczącego Rady Miejskiej pana Dariusza Gajewskiego, Burmistrza Gminy Grodków pana Marka Antoniewicza, wiceburmistrza Gminy Waldemara Wójcika, skarbnika Gminy panią Filomenę Zeman, oraz kierownika OSP panią Elżbietę Bieniek.Najcieplej przywitała jednak seniorów, dla których to spotkanie zostało zorganizowane.

Całe spotkanie rozpoczęło się od jasełek, które wprowadziły wszystkich uczestników w atmosferę świąt. Już tradycyjnie jasełka były przegotowane przez dzieci z przedszkola w Wierzbniku. Po nich z kolędami wystąpiła młodzież skupiona wokół parafialnej scholi.
Po tym artystycznym akcencie ks. proboszcz Czesław Kocoń poprowadził nabożeństwo wieczoru wigilijnego, które zakończyło się życzeniami i łamaniem opłatkiem. Życzenia złożyła także wszystkim pani Bogumiła Pawlak i wiceburmistrz Gminy. Wszyscy zaproszeni goście życzyli seniorom zdrowych, radosnych, spokojnych świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku. Po tych życzeniach nastąpiła wieczerza wigilijna z tradycyjnymi potrawami. We wspólnej wieczerzy wzięło udział około czterdzieści osób.

Po wieczerzy wigilijnej ks. proboszcz przyniósł relikwie Błogosławionego Papieża Jana Pawła II. Wszyscy goście oddali cześć relikwiom poprzez pocałunek. Po tej krótkiej adoracji odmówiono modlitwę Ojcze nasz polecając się Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Błogosławionego Ojca Świętego.

Na zakończenie wszyscy wspólnie śpiewali kolędy.