• 18.04.2014
Wielki Piątek - "Prawdziwa miłość wymaga szlachetnych wartości"W Wielki Piątek o godz. 17.00 rozpoczęła się Liturgia Męki Pańskiej. Przewodniczył jej ks. proboszcz Czesław Kocoń. Podczas liturgii Słowa została odczytana Męka Pańska wg św. Jana.

Kazanie wygłosił ks. proboszcz, w którym nawiązując do męki Jezusa Chrystusa wskazał na cierpienia i krzyże w małżeństwie. Tą przewodnią myślą spełnił założenia Roku Rodziny, aby przybliżać wartości ewangeliczne małżonkom i rodzicom. W ostatnich słowach wskazał im na wartości, które przynoszą powodzenie wspólnocie małżeńsko-rodzinnej: „Wspólnota rodzinna może być zachowana i doskonalona jedynie w wielkim duchu ofiary. Wymaga bowiem szlachetnej gotowości każdego i wszystkich do zrozumienia, tolerancji, przebaczenia i pojednania”/bł. Jan Paweł II/.

Na zakończenie liturgii Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie został przeniesiony do Grobu Pańskiego. W tym roku Grób Pański symbolizował XIV stację jako symbol zwycięstwa nad śmiercią.
O godz. 22.00 zakończyła się adoracja i II dzień obchodu Triduum Paschalnego.