• 31.01.2015
Spotkanie opłatkowe połączone z zabawą karnawałowąOkres Bożonarodzeniowy w liturgii zakończył się w Uroczystością Chrztu Pańskiego. Tradycyjnie jest jednak podtrzymywany do dnia 2 lutego. W tym czasie odbywa się wiele spotkań opłatkowych. Dzielimy się tym "białym chlebem", aby uczyć się od Chrystusa nawzajem dobroci. I my, w sobotę 31 stycznia, spotkaliśmy się na wspólnym parafialnym opłatku. Na początku ks. proboszcz przywitał wszystkich uczestników.

Było, jak podczas wigilijnej wieczerzy w naszych domach:Ewangelia, modlitwa, poświęcenie opłatków, życzenia, dzielenie opłatkiem oraz piękne polskie kolędy śpiewane przez wszystkich.

Ks. proboszcz składając życzenia powiedział: „Z okazji kolejnego spotkania opłatkowego składam jak najserdeczniejsze życzenia: pokoju, miłości i wzajemnej życzliwości.” Później dodał: „Niech wiara, nadzieja i miłość rozpalą nasze serca, a dobry Bóg niech napełni odwagą w głoszeniu prawdy i w służbie w naszej parafii”.

Po życzeniach ks. proboszcza wszyscy składali sobie wzajemnie życzenia jednocześnie łamiąc się i dzieląc opłatkiem, chlebem miłości i dobroci. Zapanowała rodzinna atmosfera, pełna serdeczności. Następnie, przy poczęstunku, herbacie i kawie, spędzono czas na rozmowach i wspólnej zabawie karnawałowej przy muzyce bardzo lubianego w naszej parafii zespołu „MUZYKANTY”. Spotkanie opłatkowe przygotowała Rada Parafialna.

Bawiliśmy się wspaniale: starsi i młodzi, parafianie obydwu miejscowości - Jankowic Wielkich i Wierzbnika. I już płynęły zaproszenia do gości i zespołu na następne takie spotkania. Bo warto być razem. Tak buduje się jedność, która promieniuje na całą społeczność.

Zdjęcia z zabawy sa w naszej Galerii. Poniżej filmowy fragment.