• 01.01.2012
Mieszkańcy Wierzbnika po raz kolejny mieli okazję spotkać się na krótkim nabożeństwie w noc sylwestrową w kościele parafialnym. Nabożeństwo rozpoczęło się o godz.00.00 i trwało dwadzieścia minut. Po nabożeństwie proboszcz ks. Czesław Kocoń, złożył noworoczne życzenia wszystkim przybyłym.

Powiedział: „Życzę Wam, aby cały Nowy Rok 2012 upływał pod znakiem Bożego pokoju i błogosławieństwa w życiu osobistym, zawodowym i rodzinnym. Abyśmy wszyscy otwarte karty nowego kalendarza zapisywali uczciwym i pobożnym życiem, a we wszystkich sprawach naszego codziennego życia można było dostrzec jak najpełniejszą miłość do Boga i bliźniego. Niech Boża Rodzicielka prowadzi nas wszystkich zawsze do Jezusa – źródła szczęścia, radości i pokoju!”

Następnie wszyscy zebrani składali sobie noworoczne życzenia. Nie zabrakło także sylwestrowego szampana. Jak co roku, w trakcie tego pierwszego noworocznego spotkania można było podziwiać na placu kościelnym pokaz sztucznych ogni.

Po południu zgromadziliśmy się na nabożeństwie popołudniowym – na modlitwie o pokój dla świata. Cały świat chrześcijański, razem z Ojcem Świętym, Benedyktem XVI, zanosił w tym dniu modlitwy o pokój na całym świecie. I my włączyliśmy się w ten nurt modlitwy o pokój. Niech Boży pokój zagości w sercach wszystkich ludzi i narodów. Niech ustaną wojny, terroryzm, nienawiść i wszelkie nieporozumienia: w rodzinach, narodzie polskim i na całym świecie.