• 08.11.2015
VII Dzień Solidarności z Kościołem PrześladowanymPrzeżywaliśmy dziś VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modliliśmy się i wspieraliśmy materialnie chrześcijan w Syrii. Tamtejsi chrześcijanie uciekają z własnego kraju w obawie o własne życie. Są prześladowani, dyskryminowani i mordowani za wiarę w Chrystusa. Szacuje się, że od momentu wybuchu konfliktu zbrojnego zginęło w Syrii ok. 250 tys. chrześcijan i ta liczba wciąż rośnie.

Tego dnia podczas każdej mszy modliliśmy się w intencji Syrii, aby doświadczyła jak najszybciej pokoju. Na pomoc chrześcijanom zebraliśmy do puszek łącznie 652.15, w Jankowicach Wielkich307.95, a w Wierzbniku 344.20.

Nabożeństwo popołudniowe było poświęcone Syrii. Modliliśmy o pokój dla tego rejonu, aby chrześcijanie nie musieli uciekać ze swojego kraju.