• 27.12.2015
Święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i JózefaW I niedzielę po Bożym Narodzeniu obchodziliśmy święto Świętej Rodziny. W tym dniu gościliśmy o. Henryka Kałużę, który wygłosił nam słowo Boże. W nim ukazał historię syryjskiej rodziny, która osiedliła się pod Gogolinem. Wskazał na jej głęboką wiarę. Zwrócił uwagę na słowo ojca tej rodziny, który powiedział: że przybył do Polski nie po to, aby stracić wiarę, ale żeby ją uratować”.

Na dzień dzisiejszy był przeznaczony do odczytania List Episkopatu Polski: „RODZINA – SZKOŁĄ MIŁOSIERDZIA.” Do odkrywania rodzinnego szczęścia w relacjach otwartych na obecność Boga i drugiego człowieka zachęcali biskupi w swoim liście. Zwracali uwagę na codzienne czynności, jak modlitwa i posiłek, które dają radość bycia ze sobą i dla siebie. Wyrażali też zdecydowany sprzeciw wobec prób wprowadzania nowych definicji małżeństwa i rodziny. (Czytaj list biskupów).

Pod koniec mszy św. ks. proboszcz zachęcał wszystkie małżeństwa, aby zorganizowały w dniu dzisiejszym rodzinne spotkanie przy herbacie i skromnym poczęstunku, ponieważ dzisiejsze święto jest świętem wszystkich rodzin chrześcijańskich.
Pod koniec każdej mszy św. ks. proboszcz błogosławił wino ku czci św. Jana.