• 28.12.2015
Święto młodziankówW poniedziałek, 28 grudnia 2015 r na mszach porannych modliliśmy się za nasze dzieci.
Liturgiczne wspomnienie Świętych Młodzianków jest obchodzone w Kościele 28 grudnia. Wspomina się w tym dniu historię opisaną w Ewangelii Mateusza (Mt 2, 13-18). Na polecenie Heroda wymordowano wszystkich chłopców do lat dwóch. Gdy Herod usłyszał o nowonarodzonym królu bał się o swoją władzę, dlatego posunął się do takiego czynu. W tradycji Kościoła w tym dniu udziela się specjalnego błogosławieństwa wszystkim dzieciom za wstawiennictwem świętych młodzianków.

Mszy świętej przewodniczył ks. proboszcz Czesław Kocoń. Po Eucharystii dzieci podchodziły do prezbiterium, gdzie ksiądz udzielił im specjalnego błogosławieństwa.