• 01.01.2016
Nowy RokNowy Rok Tradycyjnie rozpoczęliśmy z Bogiem. Dokładnie o północy zebraliśmy się w naszym kościele parafialnym. Po wybiciu północy dzwony kościelne i fajerwerki na ulicach oznajmiły wszystkim, że mamy już Nowy Rok 2016. W cichości naszych serc rozpoczęliśmy krótkie nabożeństwo. Modlitwa była wołaniem do Boskiej Opatrzności o opiekę i pokój w naszych sercach oraz na całym świecie. Po tym krótkim nabożeństwie złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia.

W nowy rok weszliśmy z Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia, który ogłosił Papież Franciszek. W swoim Orędziu na Światowe Dni Młodzieży, które mają odbyć się już za kilka miesięcy w Krakowie, Papież napisał: “Wam, młodym którzy jesteście bardzo praktyczni, chciałbym zaproponować, abyście przez pierwszych siedem miesięcy 2016 roku, wybierali co miesiąc jeden uczynek miłosierny względem ciała i jeden względem duszy, i realizowali je”. Może to dobry program i postanowienie dla nas wszystkich? Jak pięknie napisał ktoś anonimowy w internecie: „Przed nami 366 nowych okazji do czynienia dobra, do doświadczania miłości, do kochania, do budowania pokoju, do dzielenia się wiarą, do nawrócenia serca, do bycia miłosiernym w geście i słowie. Niech każdy z tych dni, które przed nami, będą przepełnione Bożym Miłosierdziem.”

Nowy Rok w liturgii wspominaliśmy Uroczystość Bogurodzicielki. Msze św. były następujące: w Jankowicach Wielkich o godz. 09.45, a w Wierzbniku o godz. 08.00 i 11.00. Po południu, o godz. 15.00 odprawiliśmy nieszpory kolędowe połączone z modlitwą o pokój na całym świecie.