• 06.01.2016
Kolędnicy misyjniW Uroczystość Trzech Króli młodsze dzieci z naszej parafii były przygotowane do kolędowania. Najpierw przebrane w różnobarwne kostiumy, uczestniczyły we wspólnej Eucharystii. Pod koniec mszy św. ks. proboszcz udzielił im misyjnego błogosławieństwa i rozesłał do naszych domów.

Kolędnicy odwiedzili mieszkańców Jankowic Wielkich i Wierzbnika, by prosić o pomoc i wsparcie dla mieszkańców „Domu Pokoju” w Betlejem. Podczas wizyty w domach śpiewali kolędy oraz przedstawiali scenkę, przybliżającą trudną sytuację dzieci, żyjących w krajach misyjnych.

Spotkania przebiegały w radosnej, serdecznej atmosferze. Towarzyszyła im mroźna, zimowa aura, lecz wszyscy ochoczo i wytrwale wędrowali po kilka godzin, nie żałując poświęconego, wolnego czasu.

Wizyty kolędowe dostarczyły wielu doświadczeń i głębokich przeżyć zarówno samym kolędującym jak i tym, którzy ich przyjmowali.

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za opiekę nad nami, i tym, którzy otworzyli drzwi swoich domów i serc, chcąc pomóc podopiecznym sióstr elżbietanek z „Domu Pokoju” w Betlejem.

Serdecznie podziękowania kierujemy do pań, które przygotowały grupy misyjne Pani Beacie Kotara z Jankowic Wielkich oraz pani Brygidzie Roter z Wierzbnika. Jesteśmy także wdzięczni rodzicom dzieci, a przede wszystkim naszym dzielnym i wytrwałym małym misjonarzom, dającym wspaniałe świadectwo swojej wiary i wytrwałości.