• 10.01.2016
Odnowienie chrztuW III niedzielę po Bożym Narodzeniu obchodziliśmy Święto chrztu Pańskiego. Po niedzielnym kazaniu ks. proboszcz powiedział: „W dzisiejszą niedzielę wspominamy z wiarą wydarzenie, które miało miejsce w życiu Jezusa u progu Jego publicznej działalności. Jezus przyjmuje chrzest z rąk Jana Chrzciciela. A Bóg objawia, że jest nie tylko Mesjaszem, ale także umiłowanym Synem”.

Święto Chrztu Pańskiego – mówił ks. proboszcz - przypomina nam nasz własny chrzest. Dzięki niemu zostaliśmy włączeni we wspólnotę Kościoła i staliśmy się prawdziwymi Bożymi dziećmi. Dlatego zapalmy nasze świece i z wiarą odmówmy nasze przyrzeczenia chrztu.

W związku z odnowieniem przyrzeczeń możemy powiedzieć, że niedziela Chrztu Pańskiego była także i naszym świętem, ponieważ obchodziliśmy naszą rocznicę chrztu.